Blisko 100 wystawców – dystrybutorów wiodących marek i sprzętu budowlanego oraz tłumy zwiedzających wzięły udział w 12. edycji Centralnych Targów Maszyn, Urządzeń i Sprzętu Roboczego eRobocze SHOW w Lubieniu Kujawskim.

 

Impreza po raz kolejny odbyła się w Lubieniu Kujawskim – w piątek i sobotę, 26 i 27 maja 2023 roku. I tym razem uwagę zwracał jej rozmach – na ponad 50 000 m² terenu prezentowanych było ponad 300 maszyn, z czego ponad 150 w ruchu, udostępnionych do testów. Zobaczyliśmy m.in.: koparki gąsienicowe, kołowe, koparko-ładowarki, ładowarki burtowe, ładowarki kołowe, ładowarki teleskopowe, maszyny przeładunkowe, minikoparki, równiarki, spycharki, wozidła i wiele, wiele innych.

 

– Zintegrowanie na jednej imprezie tak wielu przedsiębiorców, operatorów i dystrybutorów maszyn to nasz wielki sukces – mówił Rafał Jajor, prezes wydawnictwa Lasmedia, organizator eRobocze SHOW.

 

– To impreza, która przyciąga operatorów maszyn z całej Polski, tu mogą zapoznać się z najnowszymi technologiami i testować maszyny – podkreślał Zbigniew Migda, prezes zarządu Stowarzyszenia Operatorów Maszyn Roboczych Operator, współorganizator eRobocze SHOW.

 

 

 

2

W tym roku Lubieniu Kujawskim jak zawsze na gości czekały liczne atrakcje: dynamiczne pokazy maszyn podczas pracy, pokazy specjalne eRobocze Arena z udziałem najlepszych demo operatorów (LiuGong Dressta Machinery, Mecalac Polska i Yanmar Construction), konkursy dla operatorów, wystawa maszyn i sprzętu, prelekcje i spotkania branżowe, bezpłatna strefa dzieci, catering i konkursy dla publiczności. No i przede wszystkim: 300 maszyn w jednym miejscu, z czego większość udostępniona do testów!

 

 

 

 

Z edycji na edycję coraz mocniej w targi eRobocze SHOW angażują się wystawcy. Jest ich coraz więcej, a stoiska są coraz ciekawsze. W tym roku można było na przykłd odzwiedzić plażę, obserwować ogromne telebimy z relacjami na żywo z kabin pracujących maszyn, zobaczyć pokazy pracy maszyn z wykorzystaniem świec dymnych czy unieść się ponad 20 metrów w górę.

 

Wystawcy chwalą możliwość prezentowania maszyn w ich naturalnym środowisku: na otwartej przestrzeni, w trakcie pracy. Część z nich podkreśla, że eRobocze SHOW to już największe tego typu targi w Europie Środkowo-Wschodniej.

 

 

 

10

Na eRobocze SHOW swoją światową premierę miała koparka gąsienicowa KX085-5 – największa maszyna w portfolio marki Kubota. – Jest bardzo dobra do pracy w mieście. Ma kompaktowe wymiary i duży zasięg roboczy – mówi Miłosz Waliszak, sales manager East Europe, Kubota Baumaschinen.

 

Była oczywiście okazja do zapoznania się z najnowszymi technologiami oraz do testowania maszyn przez operatorów, którzy mogą podczas wydarzenia wziąć udział w wielu konkursach sprawdzających ich umiejętności. Ideą eRobocze SHOW jest promocja zawodu operatora.

 

 

 

11

Z okazji skorzystał Adam Kowalczyk ze Stargardu Gdańskiego, który przyjechał na eRobocze SHOW w poszukiwaniu innowacji. – Pracuję na koparko-ładowarce, jestem tu po raz pierwszy – tłumaczył.

 

Z kolei Waldemar Lewandowski ze Zgierza był na imprezie już trzeci raz. – Dziś jest piękna pogoda, nie za gorąco, jest okazja, żeby zobaczyć nowe maszyny, nowe rozwiązania – zaznaczył operator, który pracuje na koparce od 20 lat.

 

Stefan Mikołajko jest właścicielem firmy budowlanej od 1996 roku i pracuje na co dzień na koparce i ładowarce. – Przyjechałem to w poszukiwaniu maszyny, która pozwoliłaby zastąpić pracę ludzi. Obecnie mam maszyny marki Yanmar, ale może coś innego mnie zainteresuje – mówił przedsiębiorca, który do Lubienia dotarł z Gryfina.

 

 

 

7

Zawody Polskiej Ligi Operatorów, organizowane przez Stowarzyszenie Operatorów Maszyn Roboczych Operator, na stałe towarzyszą każdej edycji eRobocze SHOW. Aby je wygrać trzeba wykazać się nie tylko umiejętnościami obsługi maszyny i precyzją, ale także dbałością o zasady bezpieczeństwa, bo za nieprzestrzeganie zasad bhp otrzymuje się punkty karne.

 

W Lubieniu Kujawskim w tym roku operatorzy zmierzyli się na: koparko-ładowarce JCB 3CX PRO AEC –  dostarczonej przez firmę Interhandler oraz koparce Takeuchi TB225 – dostarczonej przez firmę Wilhelm Schӓfer.

 

Najlepsi w PLO okazali się:

w kategorii koparko-ładowarka

  1. Paweł Andrzejewski
  2. Adam Kaczor
  3. Rafał Sitek

w kategorii koparka

  1. Paweł Andrzejewski
  2. Łukasz Dominiak
  3. Dariusz Malarski

Sponsorami zawodów były firmy: JCB (Interhandler), Hammer, PKO Leasing S.A., Reper Store, Serwis-Kop, Q8Oils, Wilhelm Schӓfer (Takeuchi), Lasmedia (Robocze News, erobocze.pl) oraz Urząd Miasta Lubień Kujawski.

 

 

 

12

Podczas targów eRobocze SHOW odbyły się też inne konkursy maszynowe organizowane przez wystawców: Złota Piłka Komatsu, Klub Operatorów na maszynie elektrycznej Volvo oraz CAT Challenge.

 

Organizatorem eRobocze SHOW jest wydawnictwo Lasmedia – wydawca portalu eRobocze.pl oraz magazynu Robocze NEWS. Współorganizatorem jest Stowarzyszenie Operatorów Maszyn Roboczych OPERATOR.

 

 

 

 

Patronat honorowy nad wydarzeniem sprawowali: Marek Wiliński – burmistrz Lubienia Kujawskiego, Katarzyna Łażewska-Hrycko – Główny Inspektor Pracy, Adrian Winnicki – prezes Związku Producentów i Dystrybutorów Maszyn Roboczych oraz Instytut Badawczy Dróg i Mostów. 

 

Patronat medialny sprawowali: magazyn Robocze News, Truck&Machines oraz portal eRobocze.pl. Współpraca: Machineryline. Na miejscu studio radiowe prowadziło Radio Q.

 

Burmistrz Lubienia Kujawskiego Marek Wiliński podkreśla dobrą współpracę targów z lokalnym samorządem. – Uczymy się wspólnie, co roku staramy się organizować targi coraz lepiej. eRobocze SHOW to znakomita promocja dla Lubienia Kujawskiego i naszej strefy ekonomicznej – mówił burmistrz Marek Wiliński na otwarciu targów.

 

Po raz pierwszy patronat nad eRobocze SHOW sprawowała minister Katarzyna Łażewska-Hrycko – Główna Inspektorka Pracy, która skierowała do uczestników targów specjalny list. Inspektorzy z OIP w Łodzi i Włocławku udzielali porad zwiedzającym targi i opowiadali o BHP ze sceny eRobocze SHOW.

 

Na stoisku magazynu Robocze NEWS można też było zasięgnąć bezpłatnej porady prawnej.

 

 

 

6 kopia

Centralne Targi Maszyn i Urządzeń eRobocze SHOW mają charakter ogólnopolski i odbywają się raz w roku. Również raz w roku można uczestniczyć w Regionalnych Targach eRobocze SHOW, które goszczą w różnych miejscach w Polsce.

 

Najbliższa edycja Regionalnych Targów eRobocze SHOW już jesienią, 7 października 2023 r. w miejscowości Łobez, w Polsce północno-zachodniej.

 

Wcześniej eRobocze SHOW odbywało się w wielu miejscach w Polsce: we Włocławku, w Dąbrowie Górniczej, Przasnyszu, Sosnowcu (dwa razy), Turku, Grodzisku Mazowieckim, Krzywej k. Legnicy, Straszęcinie k. Dębicy i Lubieniu Kujawskim.

 

Lista firm, które wzięły udział w Centralnych Targach Maszyn, Urządzeń i Sprzętu Roboczego eRobocze SHOW Lubień Kujawski 2023:

 

2R, ADS Technic, Agricola Hydraulika Siłowa, AgroSharing, Amar Cendrowscy, AP-MC, Aries Power, Armax, Auto Paka, Banat, Bax Baumaschinen, Bergerat Monnoyeur, BH Ruda, Bobcat, Brigade Electronics, Broker Maszyny, Brokk, CME Tech, Dakis, DHB, DT-Automatyzacja, Duet, EnginEcoPower, Entrack, eRobocze.pl portal branżowy, Eurocomach, EWPA, Full Maszyny Budowlane, Gałkowski, Geyer Hosaja, Global Atlantic, Grausch i Grausch Maszyny Budowlane, Hifi Filter, Infopomiar, Inter Import Export, Interhandler, JMK/Opony Express, Kemroc, Kinshofer Polska, Komatsu Poland, Kompania Leśna, Kubota, Leica Geosystems, Liebherr Polska, LiuGong Dressta Machinery, Machineryline, Magna Tyres, Makar, MB Crusher, Mecalac Polska, Moderntech, Hammer, Nex Group, Nils Polska, OKO Group, Neste Oleje Klimowicz, Ośrodek Szkolenia Zawodowego we Włocławku, Ośrodek Szkoleniowy OSZ Operator, Państwowa Inspekcja Pracy, Pekao Leasing, P&K Piotr Wojda Centralne Smarowanie, PKO Leasing, Probst, Pronar, Q8Oils, RCM, Renox, Reper Store, Robocze NEWS magazyn branżowy, Sany, Schaffer-Polska, Serafin Maszyny, Serwis-Kop, SITECH Poland, Solid Hitch, Stowarzyszenie Operatorów Maszyn Roboczych Operator, Steelwrist, Sunward Polska, Swepac Polska, Wilhelm Schӓfer, Tamtron, Vegatol, Vikbon Rafał Bonk Centralne Smarowanie, Tracto, Tymczasowe Drogi Modułowe, Urząd Miasta Lubień Kujawski, Unisystems, Utech, Voith, Volvo Maszyny Budowlane, Wacker Neuson, Walz Trade, Yanmar Construction, Zeppelin, Związek Producentów i Dystrybutorów Maszyn Roboczych.

 

Organizatorem eRobocze SHOW jest wydawnictwo Lasmedia – wydawca portalu eRobocze.pl oraz magazynu Robocze NEWS. Współorganizatorem jest Stowarzyszenie Operatorów Maszyn Roboczych OPERATOR.

Dział: Wiadomości

 

Wśród wystawców, którzy pojawią się na Centralnych Targach Maszyn, Urządzeń i Sprzętu Roboczego eRobocze SHOW w Lubieniu Kujawskim, zwiedzający znajdą szereg firm zajmujących się przydatnymi kwestiami związanymi z branżą budowlaną, a jednoczesnie niebędącymi maszynami, osprzętami czy środkami eksploatacyjnymi. Stoiska zaprezentują na przykład:

 

Tracto, czyli specjaliści od technologii bezwykopowej. Dzięki oferowanym urządzeniom i technologiom można prowadzić prace bez naruszania struktury powierzchni terenu, bez wykonywania kosztownych i czasochłonnych wykopów i bez utrudniania komunikacji w miejscu pracy. Znacząco maleją też emisje dwutlenku węgla, pyłów czy hałasu. Technologia bezwykopowa TRACTO--TECHNIK z systemami NODIG to szereg elastycznych w zastosowaniu i trwałych rozwiązań, które mogą bardzo pomóc w budowie rurociągów zasilających i odprowadzających.

 

Marka Tamtron oferuje z kolei urządzenia i rozwiązania związane z ważeniem oraz gromadzeniem i analizą danych. Dzięki nim można łatwo śledzić, rozliczać i kontrolować przepływ materiałów transportowanych wozidłami czy ładowarkami, a także ważyć samochody transportowe. Dzięki rozwiązaniom Tamtron w prosty sposób można również raportować wyniki pracy. W ofercie znajdziemy między innymi wagi osiowe, wagi do ładowarek kołowych ONE POWER, do wozideł TAMTRON POWER czy przenośne systemy ważące WWS.

 

Równie ciekawe rozwiązania oferuje firma RCM, zajmująca się produkcją przyczep rolniczych i budowlanych. Jest to jednocześnie pierwsza na świecie firma produkująca przyczepy hybrydowe RCM Clever Turtle CT1, łączące w sobie możliwości transportu maszyn budowlanych z wywrotką do materiałów sypkich. Dzięki takiej przyczepie załatwiamy dwie istotne sprawy przy pomocy jednego urządzenia. RCM oferuje także przyczepy do koparek, które mogą służyć do transportu osprzętów na niewilelkie odległości. 

 

Wszystko to i znacznie więcej znajdziecie na zbliżających się targach eRobocze SHOW w Lubieniu Kujawskim, już 26 i 27 maja 2023 roku! Wszystkie istotne informacje na temat wydarzenie znajdziecie w notce głównej, a pełną listę wystawców możecie podejrzeć tutaj.

 

Czekamy na Was!

Dział: Wiadomości

 

Na współczenym placu budowy wszechstronność i elastyczność pracy to podstawa. Nośniki narzędzi mogą przyjmować wszelkie formy dzięki szybkozłączom, a głowice uchylno obrotowe dodatkowo zwiększają zręczność maszyn. Ale wszystko to byłoby bez znaczenia bez odpowiednich osprzętów. Dlatego na eRobocze SHOW w Lubieniu Kujawskim pojawią się wystawcy oferujący różnorodne narzędzia robocze do maszyn - i nie chodzi jedynie o łyżki...

 

Doskonale znana wszystkim bywalcom eRobocze SHOW marka DHB pojawi się z wysokiej jakości młotami wyburzeniowymi koreańskiej produkcji. Zobaczymy produkty o charakterystycznym, żółtym kolorze i dowiemy się więcej na ich temat ze strony przedstawicieli polskiego dystrybutora. Młoty DHB cechuje wyjątkowo trwała konstrukcja i sprawdzona technologia amortyzacji poduszką gazową.

 

Firma Seneca przywiezie osprzęty polskiej marki Zixor: łyżki sortująco - przesiewające przeznaczone dla koparek o masie od 2 do 30 ton, służące między innymi do odzyskiwania materiałów o pożądanej frakcji. W ofercie firmy są także frezy do pni, sita oraz płyty adaptacyjne. Rozmaite rozmiary i właściwości sit z pewnością zaspokoją potrzeby każdego przedsiębiorcy. 

 

Młoty wyburzeniowe i szczęki kruszące zobaczymy z kolei na stoisku firmy Kinshofer Polska. Znajdziemy tu między innymi młoty hydrauliczne serii KSB i KFX dostosowane do rozmaitych rozmiarów nośników, a także rozdrabniacze z mocowaniami stałymi lub obrotowymi, nożyce do złomu, chwytaki o rozmaitych szczękach, a nawet urządzenia do układania podkładów kolejowych.

 

Wszystko to i znacznie więcej znajdziecie na Centralnych Targach Maszyn, Urządzeń i Sprzętu Roboczego eRobocze SHOW w Lubieniu Kujawskim, już 26 i 27 maja 2023 roku. Wszystkie istotne informacje na temat wydarzenia znajdziecie w notce głównej, a pełna lista wystawców jest dostępna tutaj.

 

Czekamy na Was!

Dział: Wiadomości

 

Oto kolejna dawka informacji o wystawcach eRobocze SHOW! Podczas pobytu na targach koniecznie musicie odwiedzić stoisko marki Steelwrist! Będzie tu można zobaczyć nowości produktowe i obejrzeć na żywo demonstracje naszych urządzeń oraz w jaki sposób głowice uchylno-obrotowe i system SQ mogą zwiększyć wydajność koparki. Produkty Steelwrist można też będzie znaleźć na placach testowych autoryzowanych dealerów, w zestawieniu z maszynami Volvo, Develon, Wacker Neuson, Yanmar czy Sunward.

 

 

Firma WALZ TRADE zaprezentuje osprzęt do maszyn budowlanych przy współpracy z Sunward Polska. Na stoisku i placu testowym firmy WALZ TRADE oraz Sunward będzie można testować łyżki przesiewające GYRU-STAR, kosiarki bijakowe GHEDINI, łyżki koszące GHEDINI,
mieszalniki do betonu HARDOX (PETRIC), wibromłoty GHEDINI, oraz głowice ścinkowe TMK Machinery.

 

 

Wszystko to i znacznie więcej już 26 i 27 maja w Lubieniu Kujawskim na Centralnych Targach Maszyn, Urządzeń i Sprzętu Roboczego eRobocze SHOW! Zobaczcie pełną listę wystawców tutaj, by dobrze zaplanować pobyt i nie przegapić niczego istotnego! Wszystkie ważne informacje na temat wydarzenia znajdziecie tutaj.

 

 

Czekamy na Was!

Dział: Wiadomości

 

Tradycyjnie na eRobocze SHOW pojawi się stoisko organizatora, wydawnictwa Lasmedia. W przerwie między testami maszyn i pokazami zapraszamy do odwiedzin - tu również czeka na Was szereg atrakcji. 

 

Będzie oczywiście terenowa redakcja czasopisma branżowego Robocze NEWS! Tu można porozmawiać z osobami pracującymi nad wydawaniem periodyku, a także zamówić prenumeratę, sięgnąć po archiwalne numery, a także po najświeższy Katalog Maszyn Roboczych. Zachęcamy też do opowiedzenia o swoich problemach związanych z pracą w branży. A może macie ochotę zaprosić przedstawicieli Robocze NEWS do swojej firmy? Z chęcią o niej napiszemy!

 

Na scenie eRobocze SHOW odbędą się też planowane rozmowy: z PIP (11:15 każdego z dni imprezy), ze Związkiem Producentów i Dystrybutorów Maszyn Roboczych (w piątek o godzinie 15:25). Przez cały czas trwania targów, przez redaktora Robocze NEWS będzie też prowadzona konferansjerka z nagłośnieniem. 

 

W sobotę (drugiego dnia imprezy) będzie można zasięgnąć rady prawnika. Mecenas Łukasz Bąk będzie odpowiadał na pytania w zakresie prawnym chętnych osób!

 

Na terenie targów znajdziecie także stoisko Urzędu Miasta Lubień Kujawski, przy którym możecie dowiedzieć sie nieco więcej o miejscu, w którym organizujemy coroczne Centralne Targi Maszyn, Urządzeń i Sprzętu Roboczego eRobocze SHOW. 

 

Ze stoiskami zjawią się także przedstawiciele Państwowej Inspekcji Pracy, Stowarzyszenia Operatorów Maszyn Roboczych, Związku Producentów i Dystrybutorów Maszyn Roboczych, a także Ośrodkóa Szkolenia Zawodowego we Włocławku i Centrum Szkolenia Operatorów SIGMA. Każdy chętny gość targów będzie miał okazję porozmawiać z przedstawicielami tych firm i organizacji, i dowiedzieć się więcej na temat ich działalności i projektów. 

 

Wszystkie istotne informacje na temat eRobocze SHOW znajdziecie w notce głównej, a pełną listę wystawców - tutaj

 

Czekamy na Was!

Dział: Wiadomości

 

Oto kolejna porcja informacji na temat wystawców eRobocze SHOW!

 

Firma Syntaco zaprezentuje swoją ofertę olejów i innych płynów dla branży budowlanej, transportowej, motoryzacyjnej czy rolnej. Z jej usług i dostępnych środków korzystają firmy transportowe, hurtownie motoryzacyjne, zakłady przemysłowe, myjnie samochodowe i firmy wykorzystujące w pracy maszyny. Oferta obejmuje między innymi szeroki wachlarz olejów, smarów i cieczy hydraulicznych.

 

Dla operatorów i właścicieli maszyn pracujących w najbardziej wymagających warunkach przeznaczono esktremalnie wytrzymałe uszczelniacze do opon dostępne w ofercie OKO Group. Produkt o wiele mówiącej nazwie OKO Mining Xtra Heavy Duty jest w stanie skutecznie uszczelnić otwory o średnicy ponad 20 milimetrów w oponach bezdętkowych ciężkich maszyn, co czyni go doskonałym zabezpieczeniem pracy w kopalniach, kamieniołomach czy składowiskach odpadów. OKO Group oferuje oczywiście znacznie więcej produktów, które będziemy mogli poznać na eRobocze SHOW.

 

Wśród wystawców pojawi się także firma Renox - producent wysokiej jakości wyrobów metalowych na rynek polski i zagraniczny. W ofercie znajdziemy sporo ciekawostek, przeznaczonych nie tylko dla branży związanej z budownictwem. Warto odwiedzić stoisko i dowiedzieć się więcej!

 

To i wiele, wiele więcej już niebawem, 26 i 27 maja w Lubieniu Kujawskim na Centralnych Targach Maszyn, Urządzeń i Sprzętu Roboczego eRobocze SHOW! Chcesz wiedzieć więcej? Zajrzyj do notki głównej. Pełna lista wystawców jest dostępna tutaj.

 

Czekamy na Was!

Dział: Wiadomości

 

Pożar maszyny to ogromne ryzyko dla każdej firmy posiadającej koparki, ładowarki czy dowolne inne sprzęty każdego rozmiaru. Trudne warunki pracy, wysokie temperatury czy drobne zaniedbania mogą stanowić zagrożenie nie tylko dla cennego mienia, ale również dla ludzi. Dlatego warto zwrócić uwagę na ofertę firmy Voith - dystrybutora marki Fogmaker, która zjawi się ze stoiskiem na eRobocze SHOW!

 

Gaszenie przy pomocy systemów Fogmaker jest znacznie szybsze i efektywniejsze niż "tradycyjne", szczególnie biorąc pod uwagę, że rozwijający się ogień nie zawsze widać. Wystarczy upalny dzień, suche powietrze i przypadkowa iskra by doszło do zapłonu. Nim operator zauważy co się dzieje, może dojść do poważnych uszkodzeń, a nawet do wybuchu pożaru i zagrożenia życia.

Bardzo istotne w systemach Fogmaker jest całkowite uniezależnienie od źródeł zasilania, dzięki czemu chronią one maszyny również podczas postoju, kiedy silnik jest wyłączony. Układ działa na zasadzie hydropneumatycznej, czyli w całości opiera się o ciśnienie utrzymywane w przewodzie detekcyjnym i wytrzymałości zaworu butli gaśnicy. Kiedy system gaśniczy zostanie uruchomiony, operator dowie się o tym dzięki sygnałowi dźwiękowemu lub ostrzegawczej diodzie w kabinie.

Testy wykazały, że do stłumienia ognia pod pokrywą silnika wystarczy dziesięć sekund podawania środka gaśniczego. Dla pewności, gaśnica podaje wodę i środek pianotwórczy przez minutę. To powoduje nie tylko ugaszenie ognia, ale także powstanie na elementach silnika wodnego filmu zapobiegającego odnowieniu się pożaru.

 

Przyjedź na eRobocze SHOW, zapoznaj się dokładnie z ofertą firmy Voith oraz wielu, wielu innych wystawców. Stoisk będzie tym razem mnóstwo, więc przed przyjazdem warto zerknąć na listę wystawców. Wszelkie istotne informacje na temat wydarzenia znajdziecie w notce głównej

 

Czekamy na Was!

Dział: Wiadomości

Każdy przedsiębiorca i operator maszyny doskonale zdaje sobie sprawę z tego, jak istotny jest dostęp do części zamiennych w razie awarii, lub na potrzeby rutynowych serwisów. Na Centralnych Targach Maszyn, Urządzeń i Sprzętu Roboczego eRobocze SHOW w Lubieniu Kujawskim, już 26 i 27 maja 2023 roku pojawi się wiele firm oferujących pokaźną gamę części. Oto niektóre z nich:

Serwis-Kop to czołowy importer części do maszyn marek JCB, CAT, CASE, New Holland, Volvo i Komatsu. Dla klientów firma posiada łatwy w obsłudze sklep internetowy, w którym znajdziemy produkty renomowanych marek: felgi, opony, osprzęty, adaptery, zabezpieczenia, tuleje, wały, pompy, chłodnice... Czyli mówiąc ogólnie, wszystko, czego posiadacz maszyny może potrzebować.

Firma Serwis-Kop jest jednym ze sponsorów zawodów Polskiej Ligi Operatorów.

Stoisko zaprezentuje także firma 2R, oferująca części zamienne do maszyn marek JCB, Volvo i CAT. W ofercie znajdziemy filtry oleje, tarcze hamulcowe, elementy ramy, materiały eksploatacyjne, części do mostów, łyżki i szybkozłącza, zęby wszystkich typów, sworznie i tuleje, szyby, elementy hydrauliki, układ elektryczny, układy klimatyzacji czy elementy podwozia.

 

Bywalcy eRobocze SHOW na pewno pamiętają firmę Agricola Hydraulika Siłowa - jak nazwa wskazuje, specjalistów od elementów hydrauliki siłowej, działających na rynku już 25 lat. Na stronie internetowej Agricoli znajdziemy pięć odrębnych sklepów online, poświęconych poszczególnym sektorom działalności: rolniczy detaliczny, rolniczy hurtowy, wspomagania, hydrauliki mobilnej oraz osobny poświęcony czeskiej marce Hydrolider. Na eRobocze SHOW usłyszymy prelekcję na temat firmy.

 

Kolejna firma zajmująca się częściami do maszyn to Entrack. Działa na rynku od 40 lat i zaczynała jako niewielki dostawca części zamiennych w szwedzkiej wiosce Lysvik. Od tego momentu stale się rozwija, w 2008 roku otworzono oddział w Polsce. Teraz w ofercie znajdziemy lemiesze ze stali trudnościeralnej, systemy zębowe, stalowe podwozia, elementy jezdne do minikoparek i wiele innych.

 

To i wiele, wiele więcej znajdziecie już 26 i 27 maja w Lubieniu Kujawskim na Centralnych Targach Maszyn, Urządzeń i Sprzętu Roboczego eRobocze SHOW! Wszystkie istotne informacje o wydarzeniu znajdziecie w notce głównej, a pełną listę wystawców - tutaj.

 

Czekamy na Was!

Dział: Wiadomości

 

W końcu poznaliśmy kompletny program eRobocze SHOW, które odbędzie się 26 i 27 maja w Lubieniu Kujawskim! Plik ze spisem atrakcji czekających na zwiedzających można pobrać tutaj

 

Pamiętajcie - na eRobocze SHOW pojawi się naprawdę wielu wystawców, więc najlepiej zapoznać się z programem i listą stoisk przed przyjazdem. Warto zaplanować pobyt, by nie przegapić niczego istotnego!

 

Czekamy na Was już niebawem! Wszystkie istotne informacje znajdziecie w notce głównej!

Dział: Wiadomości

Plac budowy żyje nie tylko dzięki dużym maszynom budowlanym. Równie przydatne są te mniejsze, a także rozmaite sprzęty, które im towarzyszą. Z ofertą niewielkich urządzeń o wielkich możliwościach zjawią się na przykład firmy:

 

NEX

NEX Group, czyli polska firma specjalizująca się w maszynach dobrej jakości, w przystępnej cenie. W ofercie znajdziemy koparki, ładowarki i wozidła, a także najazdy i rozmaite akcesoria. Wśród wielu dostępnych modeli znajdziemy na przykład niewielkie wozidło o ładowności 300 kilogramów, napędzane silnikiem Briggs&Stratton o mocy 6 koni mechanicznych. Taką maszyną można transportować ciężkie ładunki nawet w najciaśniejszych miejscach, gdzie większe maszyny nie mogą się dostać. 

 

Maszyny przywiezione przez NEX Group będą oczywiście udostępnione do testów.

 

 

 

swepac

Firma Swepac pojawi się z gamą zagęszczarek - napędzanych silnikami spalinowymi oraz elektrycznymi. W ofercie znajdziemy urządzenia o masie od 50 do 500 kilogramów, dostosowane do potrzeb użytkownika. Swepac oferuje także wsparcie serwisowe i części zamienne. 

 

Swepac to szwedzka firma produkująca urządzenia do zagęszczania i obróbki betonu, z zakładem produkcyjnym w miejscowości Ljungby. Jej model biznesowy opiera się na budowaniu ścisłej relacji z klientami i użytkownikami. Na eRobocze SHOW będzie można testować urządzenia z jej oferty.

 

 

MT 625 H 1

Na targach pojawi się też Zeppelin - dystrybutor maszyn znanej marki Manitou oraz, między innymi, urządzeń magazynowych Hyster i żurawi samojezdnych Grove. Poza bogatą ofertą charakterystycznych czerwonych ładowarek przydatnych w bardzo wielu rozmaitych branżach, będzie można zapoznać się z innymi możliwościami. 

 

Zeppelin Polska Sp. z o. o. jest firmą o przeszło 25 letnim doświadczeniu w branży transportu wewnętrznego. W ofercie znajdziemy też pojazdy platformowe Goupil, maszyny do transportu kontenerów MECLift, transportery terminalowe KAMAG czy naczepy niskopodwoziowe SCHEUERLE.

 

 

 

Równie bogaty asortyment przedstawi firma Aries Power, specjalizująca się w urządzeniach marki Honda, Aries, Mikasa czy Airman. Na stoisku znajdziemy - i  przetestujemy - transportery gąsienicowe, minikoparki, przecinarki i zagęszczarki wibracyjne, a nawet walce. 

 

Sprzęty oferowane przez Aries Power są przeznaczone do użytku na placach budowy, ale również w branży utrzymania zieleni, kształtowania krajobrazu, do użytku służb państwowych, czy choćby we własnym ogródku.

 

Wszystko to i wiele, wiele więcej znajdziecie na zbliżających się Centralnych Targach Maszyn, Urządzeń i Sprzętu Roboczego eRobocze SHOW, 26 i 27 maja w Lubieniu Kujawskim! Wszystkie istotne informacje o wydarzeniu znajdziecie w notce głównej, a pełną listę wystawców - tutaj. Jeśli planujecie testować sprzęty przywiezione przez wystawców, warto zarejestrować się przed przyjazdem przy  pomocy formularza online.

 

Czekamy na Was!

Dział: Wiadomości

 

Podczas Centralnych Targów Maszyn, Sprzętu i Urządzeń Roboczych eRobocze SHOW w Lubieniu Kujawskim będzie można odwiedzić stoiska szeregu wystawców zajmujących się częściami eksploatacyjnymi i filtracją płynów w maszynach. 26 i 27 maja 2023 roku na placu wystawowym pojawią się między innymi:

 

Firma HiFi Filter, specjalizująca się w rozwiązaniach filtracji i separacji dla sprzętu mobilnego i procesów przemysłowych od ponad 40 lat. Jako wiodący partner, opracowuje i dostarcza ponad 70 000 produktów. Na stoisku zobaczymy najbardziej zróżnicowaną ofertę filtrów i akcesoriów na świecie.

 

Będzie także firma Geyer & Hosaja z szeroką ofertą opon budowlanych i przemysłowych. To rodzinna firma z długą tradycją obejmującą przeszło 25 lat obecności na rynku. Rocznie Geyer & Hosaja produkuje około 60 000 ton gumy, co czyni z niej jednego z największych producentów wyrobów gumowych w środkowej części Europy. 

 

Tradycyjnie pojawią się także firmy Neste Oleje Klimowicz oraz Magna Tyres.

 

Pierwsza z nich to producent wysokiej jakości olejów hydraulicznych, przekładniowych, przemysłowych, silnikowych, a także smarów i chemii związanej z maszynami i samochodami. Przedstawiciele firmy z pewnością, jak zawsze, ugoszczą zwiedzających na swoim stoisku i opowiedzą wszystko na temat swoich produktów.

 

Magna Tyres to duża firma zajmująca się ogumieniem dla wszelkiego rodzaju maszyn roboczych i przemysłowych. W ofercie znajdziemy rozwiązania dla wszelkich rodzajów, gabarytów i przeznaczeń maszyn, a specjaliści Magna Tyres z chęcią doradzą odpowiednie rozwiązanie dla konkretnego przedsiębiorcy!

 

To i wiele, wiele więcej już niebawem, 26 i 27 maja 2023 roku w Lubieniu Kujawskim! Zajrzyjcie na pełną listę wystawców, bo będzie ich naprawdę wielu! 

 

Czekamy na Was!

Dział: Wiadomości

 

Wiemy już, na jakich maszynach będą się odbywały konkurencje na zawodach Polskiej Ligi Operatorów podczas Centralnych Targów Maszyn, Sprzętu i Urządzeń Roboczych eRobocze SHOW w Lubieniu Kujawskim! Na razie nie wiadomo, na czym będą polegały same konkurencje, ale operatorzy w nich startujący mogą się już nastawiać:

 

 

JCB PLO

Firma Interhandler zapewni koparko ładowarkę JCB 3CX ECO AEC ze sterowaniem na joystickach, wyposażony w klimatyzację, sześciobiegową skrzynię biegów i na kołach 20" z przodu, i 26" z tyłu. Maszyna będzie miała założoną łyżkę 6w1 z widłami o pojemności 1,0 m3 oraz wzmocnioną łyżkę koparkową o szerokości 600 mm.

 

 

 

 

 

takeuchi PLO

Drugą maszyną będzie koparka Takeuchi TB225 przywieziona przez firmę Wilhelm Schӓfer

 

 

 

 

 

Pozsotali sponsorzy PLO to firmy: Reper Store i mPTech, a także Urząd Miasta Lubień Kujawski i Wydawnictwo Lasmedia.

 

Więcej informacji na temat PLO znajdziecie na stronie wydarzenia: https://eroboczeshow.pl/. Wszystkie istotne informacje na temat eRobocze SHOW można przeczytać w notce głównej.

 

Czekamy na Was już 26 i 27 maja w Lubieniu Kujawskim!

Dział: Wiadomości

 

Dowiedzieliśmy się dokładnie, jakie maszyny przywiozą ze sobą kolejni wystawcy eRobocze SHOW: Komatsu Poland i firma Grausch i Grausch! W obu przypadkach będzie co oglądać, testować i nie tylko!

 

Na placu manewrowym Komatsu Poland będzie można przetestować system Topcon 3D MC-Max zainstalowany na koparce kołowej Komatsu PW160-11. Operator będzie mógł zapoznać się z intuicyjnym ekranem GX-75 i spróbować profilowania zgodnie z przygotowanym modelem. Precyzja i szybkość wykonania będzie jeszcze większa dzięki głowicy uchylnoobrotowej Rototilt.

 

komatsu piłka

Komatsu Poland zorganizuje też konkurs na minikoparce Komatsu PC24MR-5, którą trzeba będzie... strzelić gola! Gra toczy się o Puchar Złotej Piłki i miano Najlepszego Strzelca Komatsu. W konkursie przewidziano cenne nagrody.

 

Na ekspozycji nie zabraknie też rozmaitych modeli maszyn - będzie koparko ładowarka WB93S-8, koparka kołowa PW138MR-11 i inteligentna spycharka D61PXi-24. Nieco więcej na ich temat możecie przeczytać na dedykowanej stronie wystawcy

 

 

 

 

20230317 dx225lc studio

Tymczasem na stoisku i placu firmy Grausch i Grausch po raz pierwszy będzie można zobaczyć w akcji maszyny marki DEVELON! W tym miejscu znajdą się modele: koparki kolowej DX100W-7 z głowicą Steelwrist, koparki gąsienicowej DX225LC-7 z łyżkami MB CRUSHER oraz minikoparki DX35z. 

 

eRobocze SHOW będzie pierwszą okazją by nie tylko zobaczyc maszyny DEVELON, ale również wejść do kabiny i przetestować ich działanie na specjalnie wyznaczonych placach manewrowych! 

 

Pamiętajcie: już 26 i 27 maja 2023 roku w Lubieniu Kujawskim - Centralne Targi Maszyn, Urządzeń i Sprzętu Roboczego eRobocze SHOW! Pełną listę wystawców znajdziecie w tej notce. Wszystkie istotne informacje o wydarzeniu znajdują się tutaj.

 

Czekamy na Was!

Dział: Wiadomości

Wiele pisaliśmy o rozmaitych sprzętach i urządzeniach, a także firmach oferujących szeroką gamę usług, które zaprezentują się na eRobocze SHOW. Teraz przyszedł czas by przejść do sedna - czyli tego, co dla operatorów najbardziej atrakcyjne: maszyn. Tych będzie naprawdę sporo, bo około 100 różnych modeli udostępnionych do samych pokazów i testów, a także 200 egzemplarzy na największej w Polsce wystawie sprzętu roboczego! Już wkrótce, na Centralnych Targach Maszyn, Urządzeń i Sprzętu Roboczego eRobocze SHOW w Lubieniu Kujawskim, 26 i 27 maja 2023 roku zobaczycie:

Markę JCB zaprezentowaną przez firmy Interhandler oraz Gałkowski - jedne z najbardziej rozpoznawalnych koparko ładowarek na rynku, a także moc innych maszyn każdego rozmiaru i kształtu. Wszystko oczywiście udostępnione do testowania i prezentowane na dynamicznych pokazach z nagłośnionym komentarzem! 

Maszyny Caterpillar przy stoisku Bergerat Monnoyeur - tej marki nie mogło zabraknąć. Zobaczymy i przetestujemy potężną gamę urządzeń oferowanych przez jednego z największych producentów sprzętu roboczego na świecie Firma Bergerat Monnoyeur przygotowała także specjalne pokazy przywiezionych maszyn, więc będzie co oglądać!

Nie zabraknie także znanych i lubianych maszyn marki Bobcat - z pewnością niejeden zwiedzający operator chętnie przetestuje najnowsze modele i skorzysta z okazji do zasiąścia za sterami kultowych ładowarek kołowych o sterowaniu burtowym... i nie tylko!

Wśród licznych stoisk pojawi się również marka Yanmar, którą bywalcy eRobocze SHOW z pewnością pamiętają z imponujących pokazów połączonych z tańcem i walką na samurajskie miecze. Czy i tym razem zobaczymy takie inscenizacje, czy może na ten rok przedstawiciele marki przygotowali coś innego? Tego dowiemy się już na miejscu, ponieważ Yanmar Construction przygotował nie tylko maszyny do testowania, ale również pokaz specjalny eRobocze ARENA

Na placu pokazowym zaprezentuje się też Komatsu Poland - marka udostępni maszyny do testowania, a jej przedstawiciele z chęcią opowiedzą zwiedzającym wszystko o dostępnych modelach. Co dokładnie zobaczymy? Tego jeszcze nie wiadomo, ale z pewnością będzie warto!

W gronie dużych światowych marek sprzętu roboczego nie zabraknie też sprzętów marki Kubota, które będą oczywiście dostępne do testów i prezentowane na specjalnych pokazach!

Jak pisaliśmy już wcześniej, na targach zjawi się także Liebherr Polska, a na stoisku zobaczymy i przetestujemy koparki R 922 G8 oraz A 922 RAIL, ładowarkę L509, ładowarkę teleskopową i wozidło przegubowe TA230.

Tradycyjnie pojawi się także marka Liugong. Również zgodnie z paruletnią tradycją, maszyny (produkowane między innymi na terenie Polski) zostaną zaprezentowane podczas specjalnych pokazów z cyklu eRobocze ARENA! Tego wystawcę bywalcy eRobocze SHOW również z pewnością pamiętają doskonale, w szczególności ze względu na imponujące gabaryty przywożonych modeli.

Kolejny wystawca, który zaprezentuje pokaz z cyklu eRobocze ARENA to oczywiście Mecalac Polska. Na stoisku zobaczymy między innymi nośnik narzędzi 9MWR wraz z szybkozłączem CONNECT, który będzie można testować - podobnie jak pozostałe modele francuskiej marki!

Na eRobocze SHOW zjawi się także marka SANY, a wraz z nią koparki wszelkich rozmiarów i przeznaczenia, które będzie można zobaczyć na dynamicznych pokazach i testować na specjalnie wyznaczonych placach manewrowych.

Sunward również zaprezentuje swoje produkty, które chętni operatorzy będą mogli przetestować. W zeszłym roku marka zorganizowała osobny konkurs dla zwiedzających na swoim stoisku - być może w tym roku będzie podobnie?

Dzięki firmom Utech i Wilhelm Schafer zobaczymy między innymi wyjątkowo zwinne i wszechstronne maszyny marki Takeuchi, które zaprojektowano z myślą o elastyczności w pracy i bezproblemowej, szybkiej wymianie osprzętów. Poza japońskimi maszynami na stoisku firmy Utech z pewnością pojawi się wiele więcej różnorodnych sprzętów od innych producentów.

Obowiązkowo zjawi się także marka Volvo Maszyny Budowlane, a wraz z nią sporo ciężkiego sprzętu - podobnie jak na poprzednich edycjach wydarzenia! W zeszłym roku w Lubieniu Kujawskim zwiedzający mogli obejrzeć i przetestować koparkę kołową EWR150 z aplikacją Dig Assist oraz ładowarkę kołową L120H z aplikacją Load Assist. Co znajdzie się na stoisku tym razem? Zobaczymy już wkrótce...

 Nie mogłoby też zabraknąć maszyn znanej marki Wacker Neuson, która udostępni najnowsze modele do testów i zaprezentuje dynamiczne pokazy pracy.

 

Wszystko to i wiele, wiele więcej już niebawem, 26 i 27 maja 2023 roku w Lubieniu Kujawskim! Jeśli planujesz testować maszyny któregokolwiek z wymienionych wyżej wystawców, zarejestruj się przy pomocy formularza online przed przyjazdem i odbierz na miejscu specjalną opaskę uprawniającą do wstępu na place manewrowe. Wszystko to oczywiście całkowicie za darmo (pod warunkiem posiadania odpowiednich uprawnień).

 

Wszystkie istotne informacje o wydarzeniu są dostępne w notce głównej, a pełna lista wystawców znajduje się tutaj. Warto się z nią zapoznać i dobrze zaplanować wizytę na eRobocze SHOW - atrakcji będzie naprawdę sporo, a czasu - zaledwie dwa dni...

 

Czekamy na Was!

Dział: Wiadomości

Nowoczesny plac budowy to nie tylko maszyny - coraz większą rolę grają systemy automatycznego sterowania i cyfrowe rozwiązania ułatwiające pracę. Dlatego na największym maszynowym wydarzeniu w kraju nie może zabraknąć wystawców oferujących właśnie tego rodzaju urządzenia i oprogramowanie. Oto, co będzie można zobaczyć w tej kategorii na zbliżających się Centralnych Targach Maszyn, Urządzeń i Sprzętu Roboczego eRobocze SHOW, już 26 i 27 maja w Lubieniu Kujawskim!

 

 

sitech

Z urządzeniami marki Trimble zjawi się firma Sitech Poland, oferująca rozwiązania w zakresie sterowania maszynami, geodezji i oprogramowania dla placów budowy. Systemy Earthworks 3D pozwolą na zautomatyzowanie pracy koparek, równiarek, spycharek, rozściełaczy, ładowarek gąsienicowych czy walców. Sitech Poland oferuje także wsparcie serwisowe z możliwością zawarcia umowy "pod klucz", opcję zakupu używanego sprzętu, a także wynajmu urządzeń. W razie potrzeby, specjaliści firmy przeprowadzą też szkolenia operatorów, a także z zakresu geodezji i obsługi oprogramowania.

 

 

 

 

apmc

Firma AP-MC skupia się na automatycznym sterowaniu maszynami przeznaczonym dla niwelatorów. Wraz z systemem w ofercie znajdziemy specjalne łyżki do rozprowadzania podsypki i kruszywa, zdolne do niwelacji wysokości, pozycji i spadku. Można z ich pomocą pracować dwóch lub trzech płaszczyznach (2D lub 3D). AP-MC jest przedstawicielem holenderskiej firmy AP Machinebou B.V., która od 1979 roku produkuje maszyny do robót ziemnych. Urządzenia do niwelacji można instalować na ładowarkach, spycharkach, koparkach lub równiarkach.

 

 

 

 

 

Reper Store to grupa specjalistów z branży geodezyjnej i budowlanej, którzy doradzą i zaoferują odpowiednie rozwiązanie na potrzeby klienta. W ofercie znajdują się między innymi systemy IDIG dla koparek, które wspomagają pracę operatora poprzez wskazania na monitorze umieszczonym w kabinie maszyny. Dzięki temu można łatwo kopać w poziomie lub z zadanym spadkiem, bez konieczności korzystania z pomocy dodatkowej osoby do pomiaru. Dokładność kopania wynosi około 1 centymetra, system łatwo zamontować w dowolnej maszynie, a także dodać do systemu dodatkowe łyżki. Czujniki łączą się z centralą radiowo, więc nie ma potrzeby instalowania dodatkowego okablowania. Czujniki są zasilane baterią słoneczną, a ekran w kabinie - z gniazda zapalniczki.

Firma Reper Store jest sponsorem w obu konkurencjach Polskiej Ligi Operatorów!

 

 

 

 

uniuni

Kolejne ciekawostki znajdziemy na stisku Unisystems, czyli dystrybutora systemów dla koparek i ładowarek Unicontrol 3D. Dzięki Unicontrol 3D można nie tylko podglądać postęp prac na tablecie, ale również przekazywać dane do chmury, skąd możliwy będzie odczyt na przykład w biurze projektowym. Sam system jest prosty i wygodny w obsłudze, może pracować w oparciu o mapy 2D i 3D, które będą aktualizowane na bieżąco. W koparkach znajduje zastosowanie przy kopaniu skarp, korytowaniu, wykopach pod stopy, niwelacji terenu czy wykopach liniowych, tymczasem w ładowarkach do korytowania dróg i placów, profilowania podbudowy, niwelacji czy wykonywaniu warstw konskrypcyjnych pod rozmaite nawierzchnie.

 

 

 

 

leica

Leica Geosystems to dobrze znana marka, oferująca szeroką gamę sprzętów geodezyjnych, takich jak tachimetry, systemy GPS/GNSS, skanery laserowe, systemy mapowania, lasery, niwelatory i wielu, wielu innych. Co dokładnie zobaczymy na stoisku - tego nie wiadomo, ale z pewnością będzie tego sporo, i będzie możliwość przetestowania urządzeń własnoręcznie!

 

 

 

Wszyscy wymienieni powyżej wystawcy zapowiedzieli, że udostępnią swoje produkty do testów. Jeśli macie w planach testowanie maszyn na placach manewrowych, warto się przed przyjazdem zarejestrować za pomocą formularza online. Pełna lista wystawców jest dostępna tutaj - jest ich naprawdę sporo! Wszystkie istotne informacje o wydarzeniu znajdziecie w notce głównej.

Czekamy na Was!

Dział: Wiadomości

 

Firma BH Ruda przedstawi na swoim stoisku maszyny aż trzech różnych marek - Vermeer, Rammer i Kobelco! Wszystkie wymienione niżej modele będzie można przetestować! Kto chętny?

 

 

Vermeer

 

 

Miniładowarka Vermeer S925TX


Miniładowarka stworzona dla firm, które zajmują się szeroko rozumianym małym budownictwem. Nie tylko łatwa w obsłudze, ale również elastyczna dzięki możliwości wymiany osprzętów. Vermeer S925TX może być używana do wykopów liniowych, równania terenu, koszenia trawy, wiercenia otworów oraz jako wózek widłowy do transportu towarów. Sprawdza się idealnie dla mniej wykwalifikowanych operatorów. Stojąca pozycja operatora zapewnia mu doskonałą widoczność części roboczej maszyny, dzięki czemu praca z różnymi aplikacjami staje się jeszcze prostsza.


Napęd hydrostatyczny układu jezdnego poprawia płynność ruchów, co zmniejsza ryzyko uszkodzeń mechanicznych. Ładowarka Vermeer S925TX charakteryzuje się niewielkimi rozmiarami i ogromnymi możliwościami. Jest dostępna z napędem gąsienicowym, gdzie gąsienica styka się z podłożem na długości 130 cm, co zmniejsza nacisk jednostkowy na podłoże oraz umożliwia przejazd w poprzek wykopu. Dodatkowo maszyna może skręcać praktycznie w miejscu. S925TX oferowane jest w dwóch wersjach mocowych: 25- i 40-konnym silnikiem Kubota.

 

rtx250

Koparka łańcuchowa Vermeer TRX250


Maszyna, która idealnie nadaje się do realizacji precyzyjnych wykopów liniowych. Jest to idealne rozwiązanie dla małych firm budowlanych, jak również dla firm zajmujących się wypożyczaniem sprzętu, instalacją nawadniania, układaniem kabli i linii telefonicznych. Dzięki specjalnie skonstruowanej chłodnicy olej hydrauliczny jest efektywnie chłodzony. Łatwo dostępne punkty obsługowe ułatwiają wymianę płynów i filtrów. Koparka jest wyposażona w silnik benzynowy o mocy 25 koni, pochodzący od marki Kohler.

 

 

 

 

 

 

 

Rammer

 

rammer 255E


Młot hydrauliczny Rammer to wszechstronne urządzenie, które może być używane do niemal każdej aplikacji wymagającej zastosowanie narzędzia udarowego. Marka Rammer oferuje wysokiej jakości młoty hydrauliczne przystosowane do montażu na koparce, koparko-ładowarce i wysięgniku nad kruszarką. Dodatkowo obudowa skrzyniowa chroni układ roboczy młota przed przypadkowymi uszkodzeniami lub zanieczyszczeniami, a elastyczne parametry robocze pozwalają na prawidłową pracę tym samym młotem na wielu koparkach. Znany system CBE powoduje, że młot będzie uderzał z pełną siłą nawet na starszych koparkach. Dzięki płycie montażowej, transport młota odbywa się bezpośrednio na koparko-ładowarce bez jego uprzedniego demontażu. Młoty Rammer są niezawodne, wymagają niewielkiej obsługi, są łatwe w montażu i wysoce wydajne, co przyczynia się do zwiększenia produktywności, optymalizacji wyników i obniżenia kosztów uzyskania ton urobionej skały.

 

 

 

 

 

 

 

Kobelco

 

sk28 1Minikoparki Kobelco to maszyny w zakresie wagowym od 1 do 5 ton, wykorzystywane głównie do wąskich wykopów, robót instalacyjnych, odwadniających i fundamentowych. Po założeniu odpowiedniego osprzętu można za ich pomocą przenosić materiał sypki, robić odwierty, prowadzić roboty odkrywkowe i wiele innych prac. Największą zaleta minikoparek jest ich możliwość stosowania na budowach, osiedlach mieszkaniowych czy w pomieszczeniach przemysłowych gdzie ich przestrzeń jest mocno ograniczona.

 

Minikoparka SK17


Duża moc w małej maszynie, stabilność w działaniu, solidna konstrukcja i trwałość w celu ograniczenia przestojów, te wszystkie cechy łączy w sobie model SK17. Dzięki dużemu zasięgowi kopania zapewnia wydajną pracę, doskonałą zwrotność i wytrzymałość, która gwarantuje wydłużony okres eksploatacji.

 

Minikoparka SK28


Model koparki SK28 oferuje praktyczne cechy użytkowe nowy tryb oszczędzania energii pozwala zaoszczędzić jeszcze więcej paliwa, a system chłodzenia iNDr gwarantuje cichą pracę oraz ochronę przed pyłem i kurzem. Kabina operatora jest przestronna i zapewnia mu bezpieczeństwo, wygodę i niezakłóconą widoczność. Dzięki tym cechom maszyna ma zwiększone osiągi pełnowymiarowej zwinności na krótkich odcinkach i ciche środowisko pracy.

 

Te oraz wiele, wiele więcej maszyn, sprzętu i urządzeń dla branży roboczej znajdziecie i przetestujecie na zbliżającym się eRobocze SHOW w Lubieniu Kujawskim, już 26 i 27 maja 2023 roku! Jeśli planujecie testować maszyny, warto się przed przyjazdem zarejestrować przy pomocy formularza online. Pełna lista wystawców jest dostępna tutaj - warto się z nią zapoznać, by dobrze zaplanować pobyt i niczego nie pominąć. Wszystkie istotne informacje o wydarzeniu są dostępne tutaj

 

Czekamy na Was!

Dział: Wiadomości

 

Żadna maszyna robocza długo nie popracuje bez odpowiedniego smarowania i serwisu. Na eRobocze SHOW w Lubieniu Kujawskim, już 26 i 27 maja 2023 roku pojawią się wystawcy, którzy oferują nie tylko nowoczesne, wydajne środki smarne, ale również sposoby na regnerację wrażliwych elementów maszyn.

 

Firma Nils Polska zaprezentuje bogatą ofertę najwyższej jakości smarów produkowanych w oparciu o długie dziesięciolecia doświadczeń w branży budowlanej i rolniczej. Firma współpracuje z wieloma dystrybutorami maszyn, takimi jak Takeuchi, Utech czy Anmar Plus, a także renomowanymi serwisami maszyn, jak KlinikaMaszyn.pl czy P.H.U Mobile Cranes.

 

W ofercie Nils Polska znajdziemy specjalny dział produktów przeznaczony do maszyn pracujących w branży budowlanej. Smary odporne na wodę, duże obciążenia i zanieczyszczenia zobaczymy przy stoisku, gdzie przedstawiciele firmy odpowiedzą na wszelkie pytania.

 

Na placu pokazowym znajdziemy też firmę Makar, oferującą usługi w zakresie profesjonalnej i ekologicznej regeneracji filtrów cząstek stałych DPF i katalizatorów DOC oraz SCR. Jak wiadomo, filtry i katalizatory znajdziemy obecnie w wielu różnych maszynach i pojazdach, od samochodów osobowych aż po maszyny budowlane, silniki stacjonarne, czy pojazdy torowe. Warto odwiedzić stoisko i dopytać o szczegóły oferty firmy Makar.

 

Te i wiele, wiele więcej firm, maszyn, urządzeń i rozwiązań zobaczycie już niedługo - 26 i 27 maja w Lubieniu Kujawskim. Wszystkie istotne informacje na temat wydarzenia dostępne są tutaj. Warto zapoznać się z listą wystawców, by dobrze zaplanować pobyt na targach i nie pominąć niczego interesującego!

 

Czekamy na Was!

Dział: Wiadomości

 

 Każdego dnia dowiadujemy się nieco więcej na temat sprzętów i maszyn, jakie zaprezentują wystawcy na eRobocze SHOW w Lubieniu Kujawskim, 26 i 27 maja 2023. Tym razem - paru wystawców z osprzętami i maszynami jednocześnie!

 

2

Firma CME Tech doradza, projektuje i wykonuje osprzęty do maszyn budowlanych dopasowane do indywidualnych potrzeb klienta. Dzięki pomocy specjalistów można wiele zyskać: poprawić komfort pracy, zredukować spalanie i obciążenie maszyny, a także zapewnić operatorowi nieco wsparcia.

CME Tech jest też oficjalnym dystrybutorem marek:

BYG - producenta najwyższej jakości zębów, lemieszy, frezów, grotów oraz innych elementów eksploatacyjnych maszyn i osprzętów, oraz INDECO - wiodącego producenta młotów hydraulicznych oraz osprzętu wyburzeniowego.

Przy stoisku CME Tech zwiedzający spotkają przedstawicieli firmy, którzy zaprezentują zalety swoich osprzętów - dlaczego można nimi pracować dłużej i wydajniej. Będzie też można zapoznać się dokładniej z produktami marek BYG oraz INDECO.

 

 

 

 

kobelco

Na eRobocze SHOW zjawi się też firma BH Ruda, a wraz z nią młoty i szczęki kruszące marki RAMMER - renomowanej marki, której produkty brały udział między innymi w wyburzaniu stadionu Wembley. Ale osprzęty wyburzeniowe wszelkich rozmiarów i przeznaczenia to nie wszystko - BH Ruda przywiezie także koparki gąsienicowe marki Kobelco.

Maszyny japońskiej produkcji to koparki o masie od 1 do 85 ton. Ich projektanci postawili przede wszystkim na wysoką jakość wykonania, która przekłada się na niskie koszta eksploatacji, łącznie z niskim spalaniem. Odzwierciedleniem cech produktów Kobelco jest hasło "We Save You Fuel", czyli "Oszczędzamy Twoje Paliwo".

 

 

 

 

 

schaffer jpg

Tymczasem przy stoisku Schaffer-Polska będziemy mogli zobaczyć ładowarki kompaktowe marki Schaffer o bardzo szerokim zastosowaniu w charakterze elastycznego nośnika narzędzi. Maszyny te sprawdzą się doskonale zarówno jako odśnieżarki, jak ładowarki materiałów sypkich czy, wyposażone w widły, maszyny do przeładunku palet. Marka oferuje także szeroki wybór osprzętów, które można na rozmaite sposoby dopasowywać do maszyn: łyżki, łyżki z chwytakiem, widły, spychy i pługi, frezy czy zamiatarki.

 

 

 

Wszystko to i wiele, wiele więcej już niedługo - 26 i 27 maja w Lubieniu Kujawskim na Centralnych Targach Maszyn, Urządzeń i Sprzętu Roboczego eRobocze SHOW w Lubieniu Kujawskim. Chcesz wiedzieć więcej? Wszystkie istotne informacje na temat wydarzenia znajdziesz w notce głównej. Warto też zapoznać się z pełną listą wystawców i dobrze zaplanować pobyt w Lubieniu Kujawskim, by niczego nie pominąć.

Czekamy na Was!

Dział: Wiadomości

 

Każdy przedsiębiorca zdaje sobie sprawę z tego, jak istotne są korzystne opcje finansowania zakupów - szczególnie, kiedy mowa o maszynach i sprzęcie dużej wartości, które mogą znacznie poprawić wydajność i komfort pracy, ale trudno wyłożyć na nie gotówkę "z kieszeni"...

 

Właśnie dlatego na Centralnych Targach Maszyn, Urządzeń i Sprzętu Roboczego eRobocze SHOW w Lubieniu Kujawskim, już 26 i 27 maja 2023 roku, pojawią się również firmy oferujące atrakcyjne opcje leasingu. Wśród stoisk zobaczymy więc PKO Leasing oraz Pekao Leasing - przedstawiciele z chęcią przedstawią zwiedzającym swoje możliwości leasingowania, pożyczek czy wynajmu długoterminowego - nie tylko dla maszyn, ale również pojazdów czy urządzeń, które mogą ulepszyć siedzibę firmy.

 

Ale to nie wszystko. Na eRobocze SHOW zjawi się także firma AgroSharing, specjalizująca się w wynajmie krótko i długoterminowym ciągników, ładowarek, opryskiwaczy czy maszyn "towarzyszących". W ofercie dla sektora budowlanego znajdziemy tu na przykład wywrotki albo kruszarki do kamieni. To wygodna opcja dla firm, które dzięki AgroSharing nie muszą się martwić o ubezpieczenie, maszynę zastępczą, serwis i inne uciążliwe kwestie. Wystarczy wybrać okres wynajmu i cieszyć się postępami w pracy. Pod koniec okresu wynajmu można także uzgodnić możliwość wykupu danego urządzenia.

 

Te i wiele, wiele więcej stoisk i możliwości znajdziecie na eRobocze SHOW w Lubieniu Kujawskim, już 26 i 27 maja 2023 roku! Przed przyjazdem warto zapoznać się z pełną listą wystawców, która jest dostępna tutaj, by dobrze zaplanować pobyt i nie pominąć niczego istotnego!

 

Czekamy na Was!

Dział: Wiadomości

 

Marka Brokk specjalizuje się w wykonywaniu prac tam, gdzie człowiek nie może lub nie powinien się zapuszczać - przy wyburzeniach, w hutach, składach odpadów, a nawet w przemyśle jądrowym. Jak? Przy pomocy robotów wyburzeniowych o rozmaitych rozmiarach i możliwościach. Co więcej, roboty spod szyldu Brokk będzie można zobaczyć na stoisku marki, na eRobocze SHOW w Lubieniu Kujawskim już 26 i 27 maja 2023 roku!

 

Nazwę marki zaczerpnięto z nordyckiej mitologii - Brokk był mocarnym karłem, kowalem, który wykuł młot boga Thora. Podobnie jak postać z legend, roboty wyburzeniowe skandynawskiego pochodzenia są niewielkie, ale silne i wytrzymałe. Dzięki szerokiemu wachlarzowi osprzętów mogą wykonywać najróżniejsze prace: można je wyposażyć w młot hydrauliczny, chwytak, frez czy łyżkę. Rozmaite rozmiary modeli pozwolą dobrać odpowiedniego robota do konkretnego zadania.

 

Pamiętajcie: te i wiele, wiele więcej maszyn, sprzętu i narzędzi będzie można zobaczyć podczas zbliżającego się eRobocze SHOW w Lubieniu Kujawskim. Pełną listę wystawców zobaczycie tutaj - przed przyjazdem warto się jej przyjrzeć i zaplanować pobyt, bo stoisk i placów manewrowych będzie naprawdę dużo!

 

Czekamy na Was!

Dział: Wiadomości
Strona 1 z 2
© Wszelkie Prawa Zastrzeżone - 2015
Projekt i wykonanie SYLOGIC.PL