Testy maszyn, dynamiczne pokazy i konkursy na maszynach roboczych były atrakcjami Regionalnych Targów Maszyn, Urządzeń i Sprzętu Roboczego eROBOCZE SHOW 2022 w Straszęcinie. Impreza odbyła się w sobotę, 17 września.

 

Sprawdziła się zmiana koncepcji targów, zakładająca dwie edycje eRobocze SHOW rocznie – jedną dwudniową, w centrum kraju i drugą – regionalną, za każdym razem w innej części Polski.

 

DJI 0476 3

Do Straszęcina, poza gośćmi z dalekich stron przyjechało bardzo liczne grono profesjonalistów z regionu, czyli z województw podkarpackiego, świętokrzyskiego, małopolskiego, lubelskiego i śląskiego.

 

Po raz pierwszy impreza odbyła się Straszęcinie koło Dębicy, w specjalnej strefie gospodarczej. Uczestnikami targów byli profesjonaliści – użytkownicy maszyn roboczych, przedsiębiorcy budowlani oraz dystrybutorzy wiodących marek i sprzętu budowlanego w Polsce.

 

– Cieszymy się, że eRobocze SHOW odbywa się właśnie na naszym terenie. To odpowiednie miejsce na tego typu wydarzenia. Gmina Żyraków po raz pierwszy gości u siebie takie SHOW. Targi stwarzają firmom możliwości zaprezentowania swoich maszyn, sprzętu, to dla nich forma reklamy, ale też takie wydarzenia umożliwiają przedsiębiorcom zobaczenie nowości technicznych i zawieranie odpowiednich kontraktów – podkreślił Marek Rączka, wójt gminy Żyraków.

 

Dla firm i pracowników

 

 

Wśród atrakcji nie zabrakło oczywiście dynamicznych pokazów maszyn, w tym pokazów specjalnych w ramach eRobocze Arena, przygotowywanych przez najlepszych demo operatorów. Swoje prezentacje w ramach eRobocze Arena miały firmy: Mecalac Polska oraz Broker Maszyny/Yanmar Construction.

 

PBRO0437 5

Największą atrakcją były jednak testy maszyn. Dzięki takiej możliwości przedsiębiorcy i operatorzy mogli w praktyce porównać maszyny i sprzęt wielu marek dostępnych na jednym terenie.

 

 

– Prowadzę firmę i przyjechałem ze swoimi pracownikami, mieli okazję potestować maszyny. Jest tu różnorodna oferta sprzętu, jest co pooglądać – zachwalał Piotr Żarnowiecki, który na eRobocze SHOW przyjechał z oddalonej o ok. 100 km od Straszęcina Kazimierzy Wielkiej.

 

Wystawa maszyn roboczych prezentowanych podczas targów obejmowała: koparki gąsienicowe, koparki kołowe, koparko-ładowarki, ładowarki burtowe, ładowarki kołowe, ładowarki teleskopowe, maszyny przeładunkowe, minikoparki, równiarki, spycharki, wozidła i wiele innych. Przez cały dzień można było skorzystać z darmowych porad prawnika. Mecenas, który regularnie pisze artykuły do magazynu Robocze NEWS udzielał porad na stoisku w strefie organizatora.

 

– Bardzo podoba mi się ta różnorodność, możliwość testowania maszyn i dobra jest też lokalizacja – powiedział Tomasz Bogucki, przedsiębiorca z Gliwic, który na eRobocze miał ponad 220 km.

 

Bliżej, bo 140 km mieli Jacek Rączka i Piotr Hanuszek z Myślenic pod Krakowem. Byli zainteresowani zakupem koparki gąsienicowej. Skorzystali też z porady prawnika, ponieważ rozważają założenie własnej działalności, na razie pracują firmie budowlanej.

 

PBRO0258 4

– Jest dużo maszyn i jest blisko, a chciałem potestować koparki – powiedział Pan Andrzej, który przyjechał z oddalonej o niecałe 40 km Dąbrowy Tarnowskiej.

 

Nieco dalej, bo 100 km, miał do przejechania Jan Kępa, który dotarł do Straszęcina z Nowego Sącza. – Jestem pod wrażeniem, jest duży wybór sprzętu. Jestem pierwszy raz i cieszę się, że to wydarzenie odbywa się w tym regionie, jeśli będzie za rok, to też przyjadę – podkreślił przedsiębiorca z Nowego Sącza, który był zainteresowany kupnem wozidła JBC.

 

 

 

 

 

 

 

Dla operatorów

 

 

Celem eRobocze SHOW jest także promowanie zawodu operatora. Temu służy m.in. Polska Liga Operatorów, czyli zawody na maszynach organizowane przez Stowarzyszenie Operatorów Maszyn Roboczych Operator. Zawodnicy wystartowali w dwóch konkurencjach: koparka i koparko-ładowarka.

 

W Polskiej Lidze Operatorów – edycja Straszęcin 2022 w kategorii koparko-ładowarka pierwsze miejsce zajął Mariusz Buczyński, drugie – Wiesław Michalak, a trzecie – Adam Kaczor.

W kategorii koparka zwyciężył Adam Kaczor, drugie miejsce na podium zajął Hubert Juroszek, trzecie – Damian Sanok.

Sponsorami zawodów były firmy: Interhandler (JCB), Wilhelm Schӓfer (Takeuchi) Lasmedia, PKO Leasing, Reper Store oraz Urząd Gminy Żyraków.

 

PBRO0825 3

W trakcie eRobocze SHOW odbył się też konkurs organizowany przez organizatora – Turbo Żuraw Robocze NEWS. Przez cały dzień można było sprawdzić swoje umiejętności operatorskie na maszynie skonstruowanej w redakcji magazynu. Spośród prenumeratorów Robocze NEWS najlepszy okazał się Karol Knaź.

 

W konkursie Robocze NEWS "Turbożuraw" zwyciężył jeden z prenumeratorów - Karol Kniaź.

 

 

Nie brakowało też innych atrakcji. Przez cały dzień na stoisku organizatora (Lasmedia) była wyjątkowa Strefa dzieci z animacjami dla najmłodszych.

 

 

 

 

 

PBRO0160 2

Organizatorem eRobocze SHOW jest wydawnictwo Lasmedia – wydawca portalu eRobocze.pl, magazynu Robocze NEWS oraz Robocze TV. Współorganizatorem jest Stowarzyszenie Operatorów Maszyn Roboczych OPERATOR.

 

Patronat medialny sprawowały: magazyn Robocze NEWS, Trucks and Machines oraz portal eRobocze.pl.

 

 

Patronat honorowy nad wydarzeniem objął Marek Rączka, wójt gminy Żyraków.

 

Była to już 11 edycja eRobocze SHOW. Wcześniej impreza odbyła się w wielu miejscach w Polsce: we Włocławku, Dąbrowie Górniczej, Przasnyszu, Sosnowcu (dwa razy), Turku, Grodzisku Mazowieckim, Krzywej koło Legnicy i Lubieniu Kujawskim (dwa razy).

 

Lista firm, które wzięły udział w Centralnych Targach Maszyn, Urządzeń i Sprzętu Roboczego eRobocze SHOW w Straszęcinie:

ADMB Polska, Agroecopower, Amago, Anmar Plus, AP-MC, Auto Paka, BAC Podesty, Banat, Best Steel, Bobcat, Brigade Electronics, Broker Maszyny / Yanmar Centrum, Centrum Bruku, DHB, Doltech, DT-Automatyzacja, Entrack, Everun Polska, Grausch i Grausch Maszyny Budowlane, Interhandler (JCB), Kubota, Lech System, Leica Geosystems, Liebherr Polska, Magna Tyres, Makar, MB Crusher, Mecalac Polska, Nex Group, OKO Group, PKO Leasing, Pol-Praktic, Preston Group, Probst, Renox, Reper Store, Sany, Serafin, Serwis-Kop, SITECH Poland, Stowarzyszenie Operatorów Maszyn Roboczych Operator, Steelwrist, Sunward Polska, Swepac Polska, Tech–Project, Tex-Star, Wydawnictwo Lasmedia: Robocze NEWS, eRobocze.pl, Robocze TV, UP GECO, Urząd Gminy Żyraków, Unisystems, UP GECO, Utech, Volvo Maszyny Budowlane, Wacker Neuson, Waryński Trade, Wilhelm Schӓfer (Takeuchi), Yanmar Construction, Zeppelin Polska.

Dział: Wiadomości

 

Już jutro regionalne targi eRobocze SHOW w Lubieniu Kujawskim! Maszyny już stoją, wystawcy przygotowali stoiska, a place testowe czekają na całodniowe testowanie! Czekamy na Was na miejscu - pamiętajcie, wszystkie istotne informacje znajdziecie w notce głównej. A tymczasem, oto parę zdjęć z "dnia przed":

 

IMG 20220916 WA0005

 

IMG 20220916 WA0010

 

IMG 20220916 WA0014

 

IMG 20220916 WA0022

 

IMG 20220916 WA0025

 

Dział: Wiadomości

 

eRobocze SHOW to wydarzenie cykliczne, z każdą edycją przynoszące nowe ciekaowstki technologiczne i informacje ze świata branży. W zeszłym roku w Lubieniu Kujawskim zwiedzający mieli okazję nie tylko na testowanie najnowszych modeli maszyn, ale również na podziwianie specjalnych pozkazów z cyklu eRobocze ARENA oraz wysłuchanie prelekcji przedstawicieli wystawców. Po zakończeniu dotarliśmy do niektórych osób, które wypowiedziały się na temat wydarzenia i aktualnego stanu rynku maszyn.

 

 

"Jesteśmy na eRobocze SHOW od pierwszej edycji, lubimy tu przyjeżdżać. Ta formuła imprezy jest dla nas dobra, panuje taka nieformalna atmosfera i to sprzyja budowaniu relacji – ludzie lepiej poznają maszyny, co ułatwia ich wybór" - mówił Jan Rudak, kierownik do spraw komunikacji marketingowej w firmie Bergerat Monnoyeur - "W branży budowlanej sytuacja jest stabilna z pozytywnymi perspektywami. Rynek się rozwija, bo ludzie lokują w nim pieniądze. Chcą inwestować, ponieważ rośnie inflacja i nie chcą trzymać środków na koncie. Nasze maszyny tracą najmniej na wartości i dlatego to dobra lokata kapitału".

 

 

Krzysztof Binkowski, kierownik sprzedaży Sitech Poland, również był zdania, że rynek ma się dobrze - jest tylko jeden problem. Producenci i dystrybutorzy mieli problem z ograniczeniami dostaw niektórych komponentów. "Wynika to przede wszystkim z opóźnienia, a czasem także ze wstrzymania produkcji podzespołów, które składają się na systemy sterowania do maszyn" - mówił - "Generalnie branża jest jednak w dobrej kondycji, co można było zaobserwować podczas eRobocze SHOW. Dynamiczne zaprezentowanie maszyn w terenie, w warunkach pracy, jest jak najbardziej trafionym pomysłem. Statyczne pokazy faktycznie ograniczają prezentowanie możliwości poszczególnych modeli oraz zamontowanych na nich systemów sterowania. Dla naszego środowiska impreza stała się też swego rodzaju festynem, świętem maszyn, ludzie czekają już na to wydarzenie".

 

 

"Spadki sprzedaży maszyn na początku pandemii były bardzo odczuwalne. Obecnie sytuacja rynkowa jest diametralnie różna – popyt jest duży, a podstawowym problemem, z którym mierzy się branża jest nieefektywny łańcuch dostaw" - mówił z kolei Tomasz Masłowski reprezentujący marki Liugong i Dressta.

 

 

Kolejna edycja eRobocze SHOW w Straszęcinie zbliża się wielkimi krokami - spotykamy się już 17 września! Wszystkie istotne informacje na temat wydarzenia znajdziecie w notce głównej. Czekamy na Was!

Dział: Wiadomości

 

Zawody z cyklu Polskiej Ligi Operatorów jak zawsze będą towarzyszyć eRobocze SHOW. W Straszęcinie, już 17 września, operatorzy będą mogli spróbować swoich sił w konkurencjach wymagających precyzji, szybkości i znajomości zasad BHP. Nadchodzące konkursy sponsorują firmy: Interhandler (JCB), Lasmedia, PKO Leasing, Reper Store, Serwis-Kop oraz Wilhelm Schӓfer (Takeuchi). Na zwycięzców czekają atrakcyjne trofea i nagrody, a przede wszystkim - sława i uznanie w środowisku operatorskim.

 

 

Zapisy na PLO prowadzi Stowarzyszenie Operatorów Maszyn Roboczych OPERATOR. 

 

 

Podczas eRobocze SHOW w Straszęcinie odbędą się także inne konkursy, organizowane przez wystawców. Zapisy obowiązują jedynie na konkurencje PLO, na pozostałe konkursy można się zapisywać w dniu imprezy.

 

 

Pamiętajcie: Straszęcin, 17 września 2022. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie w notce głównej. Czekamy na Was!

Dział: Wiadomości

 

 

Wielkimi krokami zbliża się druga w tym roku impreza z cyklu eRobocze SHOW. Tym razem spotykamy się w okolicach Rzeszowa.

 

 

Tradycyjnie podczas targów eRobocze SHOW operatorzy mogą testować maszyny na specjalnie wydzielonych placach manewrowych. Podczas zbliżającej się edycji wydarzenia, 17 września w Straszęcinie, w jednym miejscu zbierze się dla Was blisko 200 różnych modeli, które będziecie mogli własnoręcznie sprawdzić!

 

 

To niepowtarzalna okazja dla każdego profesjonalisty. Planujesz zakup maszyny do firmy? Sprawdź, które modele odpowiadają Ci najbardziej. Jesteś operatorem i chcesz zapoznać się z najnowszymi technologiami? To miejsce dla Ciebie! Jak zwykle, mile widziane są całe rodziny, ponieważ dla osób niezwiązanych bezpośrednio z branżą również przewidziano szereg atrakcji.

 

 

Operatorów, którzy chcą testować maszyny obowiązują zapisy przy pomocy formularza online.

 

 

Pamiętajcie: Straszęcin koło Dębicy, 17 września 2022 - eRobocze SHOW. Czekamy na Was!

Dział: Wiadomości

17 września w Straszęcinie koło Dębicy odbędą Regionalne Targi Maszyn, Urządzeń i Sprzętu Roboczego eRobocze SHOW . Będzie to druga z tegorocznych edycji eRobocze SHOW –największych targów sprzętu budowlanego w Polsce! Na gości czeka cały dzień maszynowych atrakcji, a w tym dynamiczne pokazy maszyn, prelekcje, konkursy i zabawy dla najmłodszych! Na stoiskach licznych wystawców zobaczymynajnowsze koparki, ładowarki, maszyny przeładunkowe, koparko ładowarki, i wiele, wiele innych! Co jednak najważniejsze, tradycyjnie operatorzy będą mieli okazję własnoręcznie przetestować prezentowane maszyny na specjalnie wydzielonych powierzchniach roboczych.

 

 

Atrakcją specjalną będą profesjonalne pokazy z cyklu eRobocze Arena, w których wybrani wystawcy zaprezentują swoje maszyny w formie emocjonującego widowiska.

 

 

Tradycyjnie odbędą się także zawody z cyklu Polskiej Ligi Operatorów, organizowane przez Stowarzyszenie Operatorów Maszyn Roboczych OPERATOR. Uczestnicy zawalczą o miejsca na podium, a co za tym idzie: uznanie kolegów i atrakcyjne nagrody! Sponsorami Polskiej Ligi Operatorów na eRobocze SHOW w Straszęcinie są firmy: Interhandler (JCB), Lasmedia, PKO Leasing, Reper Store, Serwis-Kop, Wilhelm Schӓfer (Takeuchi).

 

 

Wstęp wollny! Zapisy obowiązują jedynie operatorów, którzy planują testować maszyny - zarejestrować się można przy pomocy formularza online. Wstęp na imprezę jest bezpłatny. Regulamin eRobocze SHOW znajdziecie w wersji elektronicznej tutaj.

 

 

eRobocze SHOW to impreza ściśle związana z branżą maszynową, ale przeznaczona dla każdego, niezależnie od wieku! Nie wahajcie się przyprowadzić całej rodziny - poza obejrzeniem największej liczby maszyn zgromadzonych naraz w jednym miejscu, będzie można wziąć udział w konkursach na stoiskach, napić się i zjeść coś dobrego w strefie gastronomicznej, a także skorzystać ze strefy zabaw dla najmłodszych, pod opieką animatora.

 

 

Patronat medialny sprawują: magazyn Robocze NEWS, Truck Machines oraz portal eRobocze.pl.

 

 

Targi objęte są honorowym patronatem Wójta Gminy Żyraków Pana Marka Rączki.

 

 

Organizatorem eRobocze SHOW jest wydawnictwo Lasmedia. Współorganizatorem jest Stowarzyszenie Operatorów Maszyn Roboczych OPERATOR.

 

 

Wszystkie istotne informacje na temat wydarzenia znajdziecie na dedykowanej stronie www.eroboczeshow.pl. Pamiętajcie też, by śledzić wydarzenie na facebooku, by nie przegapić żadnych informacji!

 

 

Najważniejsze informacje:

 

Lokalizacja: Straszęcin koło Dębicy, dojazd: kieruj się na adres „Straszęcin 3B” dalej pokierują Cię nasze znaki. 5 min. jazdy od autostrady A4 zjazd na węźle Dębica Zachód.

 

17 września 2022 roku, godzina 9:00 – 17:00.

 

Na testy obowiązują zapisy przez formularz online https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLScgVdA9p8_Uu6zr1mJr2TMY6oDku0znFOTwsuFKGIiaHTUzAg/viewform

 

Po zarejestrowaniu się przez formularz, należy w dniu wydarzenia zgłosić się do namiotu organizatora po specjalną opaskę uprawniającą do wejścia na place testowe. Przed przyjazdem warto też zapoznać się z regulaminem imprezy.

 

Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie także na stronie wydarzenia: www.eroboczeshow.pl

 

Śledź wydarzenie na Facebooku, żeby nic Cię nie ominęło:  https://www.facebook.com/events/738556414123968

 

Serwis informacyjny na erobocze.pl: https://erobocze.pl/najnowsze-erobocze-show/informacje-o-wydarzeniu

 

Relacja z poprzedniej edycji w 2022 roku: https://erobocze.pl/najnowsze-erobocze-show/poprzednia-edycja

 

YouTube: https://www.youtube.com/watch?v=YoAXW5QFmg8

 

Kontakt: agnieszka.jajor@lasmedia,pl, tel. 609 777 547

Dział: Wiadomości

Organizator potwierdził właśnie datę i miejsce kolejnej edycji Targów eRobocze SHOW.

 

Regionalne Targi Maszyn, Urządzeń i Sprzętu Roboczego eRobocze SHOW odbędą się 17 września 2022 roku w Straszęcinie koło Dębicy.

 

Tym razem będzie to wydarzenie regionalne, obejmujące profesjonalistów z województw: podkarpackiego, świętokrzyskiego, małopolskiego, lubelskiego i śląskiego.

 

Inaczej niż Targi Centralne, Regionalne eRobocze SHOW będzie trwało 1 dzień, w sobotę.

 

 Dynamiczne pokazy maszyn roboczych podczas pracy oraz możliwość ich testowania to największe atrakcje eRobocze SHOW. Dzięki temu przedsiębiorcy i operatorzy mogą w praktyce porównać maszyny i sprzęt wielu marek dostępnych na jednej powierzchni wystawienniczej.

 

 Podczas eRobocze SHOW odbywają się tradycyjnie zawody w ramach Polskiej Ligi Operatorów, organizowane przez Stowarzyszenie Operatorów Maszyn Roboczych Operator.

 

 Udział w wydarzeniu biorą profesjonaliści – użytkownicy maszyn roboczych, przedsiębiorcy budowlani oraz dystrybutorzy wiodących marek i sprzętu budowlanego w Polsce.

 

 Maszyny robocze prezentowane podczas imprezy to: koparki gąsienicowe, koparki kołowe, koparko-ładowarki, ładowarki burtowe, ładowarki kołowe, ładowarki teleskopowe, maszyny przeładunkowe, minikoparki, równiarki, spycharki, wozidła i wiele innych.

 

Wśród atrakcji eRobocze SHOW:

 - dynamiczne pokazy maszyn podczas pracy

 - testy maszyn – zasiądź za sterami maszyny i pracuj!

 - Polska Liga Operatorów

 - wystawa maszyn i sprzętu

 - prelekcje i spotkania branżowe

 - specjalna strefa dzieci, catering, konkursy dla publiczności

 

Organizatorem eRobocze SHOW jest wydawnictwo Lasmedia – wydawca portalu eRobocze.pl oraz magazynu Robocze NEWS. Współorganizatorem jest Stowarzyszenie Operatorów Maszyn Roboczych OPERATOR.

Dział: Wiadomości
© Wszelkie Prawa Zastrzeżone - 2015
Projekt i wykonanie SYLOGIC.PL