Na tory - Huddig 1260C!

Z maszyną szwedzkiej firmy Huddig mogą współpracować urządzenia przeznaczone do wykonywania robót kolejowych, m. in.: wymieniacz podkładów, podbijarka, wykaszarka, podnośnik koszowy (do wysokości 20 m)

Huddig 1260 to wszechstronna maszyna dwudrogowa ze Szwecji. Posiada rozbudowaną hydraulikę wykorzystywaną do zasilania różnorodnego osprzętu dodatkowego.

Huddig polecany jest także do prac związanych z napowietrznymi i kablowymi liniami energetycznymi i telekomunikacyjnymi . Maszyna jest pomocna również przy utrzymaniu w sprawności technicznej urządzeń przemysłowych. Huddig pracuje w ekstremalnych warunkach, dlatego z powodzeniem wykorzystywana jest przy usuwaniu awarii oraz przy budowie linii.

 

huddig na portal 800

 

Maszyna wyposażona została w silnik Cummins QSB 6,7 Tier IIIB o mocy 116 kW (157 KM) przy 1 900 obr./min i momencie obrotowym 662 Nm. Zadaniem tego silnika jest napędzanie wszystkich pomp, łącznie z napędem hydrostatycznym. Atutem tej koparko – ładowarki jest niewielki e spalanie. To efekt zastosowania m. in. wtrysku wysokociśnieniowego Common-Rail.

Na uwagę zasługuje system hydrauliczny Huddig . Operator może precyzyjnie i wygodnie stosować dodatkowy osprzęt napędzany hydraulicznie. Wszystko to dzięki licznym zewnętrznym wyjściom hydraulicznym bezstopniowo sterowanym w zakresie 0-100%. Wydajność pracy zwiększa ponadto zastosowanie głowicy obrotowo – wychylnej.

Uwagę przykuwa także odchylana kabina urządzenia. Posiada ona przyciemniane szyby i otwierany szklany dach. Rozwiązaniem zwiększającym komfort i bezpieczeństwo pracy operatora jest fotel z pasem bezpieczeństwa. W kabinie znajdziemy także mnóstwo schowków, a tych nigdy za wiele. Zastosowany w kabinie system monitoringu daje możliwość otrzymania pełnego obrazu pracy maszyny, co ułatwia bieżącą diagnozę jej podzespołów. Nie bez znaczenia jest opływowy kształt maski - zapewnia on operatorowi bardzo dobrą widoczność.

 

huddig 1260 C DOBRE

 

Hudig 1260C posiada także nowe koła kolejowe. Zarówno przednie, montowane do przedniej osi, jak i tylne, umieszczone pod ramieniem koparki, są opuszczane hydraulicznie. Maszyna może więc poruszać się zarówno po torach kolejowych i tramwajowych, jak i po drogach. Wersja kolejowa Huddig posiada pełne zabezpieczenia kolejowe limitujące ruchy wysięgnika, ramienia, ładowarki oraz ewentualnie podnośnika koszowego. Jest to gwarancja bezpiecznej pracy na torach.

Ogromnym atutem dwudrogowej Hoddig jest możliwość wjeżdżania na tory i wkolejania się niemal w każdym miejscu torowiska. Umożliwiają to: przegubowa budowa i duże koła.

A jakie możliwości uzyskamy dzięki osprzętowi przeznaczonemu do współpracy z Hoddig 1260C? Otóż wykorzystanie wymieniacza podkładów kolejowych SB60 umożliwi pracę maszyny przy wymianie podkładów kolejowych, podbijarka RST-03 pozwoli na podbijanie i zagęszczanie torów oraz rozjazdów, a zastosowanie rozkładacza SL-400 – na rozkładanie podkładów .

Huddig sprawdza się także przy wykonywaniu robót utrzymaniowych na bocznicach i w obrębie sieci tramwajowej. Szeroka gamę zastosowań tej maszyny uzupełnia także jej wykorzystanie do prac trakcyjnych. Tu niezbędna jest współpraca z podnośnikiem koszowym.

Dodatkowe wyposażenie maszyny Huddig do pracy na torach obejmuje m. in.: wymieniacz podkładów kolejowych, podnośnik koszowy do pracy z trakcją kolejową na słupach, podbijarkę torową (jednoszynową i dwuszynową), wykaszarkę do poboczy, zamiatarkę do tłucznia.

Prędkość maszyny na torach kolejowych to 42 km/h.

Jedynym przedstawicielem Huddig AB - szwedzkiego producenta wielofunkcyjnych koparko-ładowarek - jest firma BAMAAR ze Skarżyska Kamiennej.

© Wszelkie Prawa Zastrzeżone - 2015
Projekt i wykonanie SYLOGIC.PL