Udoskonalone ciężarówki DAF

 

Marka DAF wprowadza serię udoskonaleń do linii LF 2016. Ciężarówki wyposażono w nowe elementy, jak spojlery czy osłony. Zwiększyła się rentowność wykorzystania pojazdu, a także liczba opcji konfiguracji na potrzeby konkretnego użytkownika.

 

Jednym z najważniejszych udoskonaleń jest znany i doceniony silnik PACCAR PX-5 (4,5 l pojemności), który zwiększył wydajność w stosunku do poprzednich modeli nawet o 5%. Z kolei motor PACCAR PX-7 (6,7 l) współdziała ze skrzynią biegow o 12 przełożeniach AS Tronic, co pozwala na osiągnięcie masy całkowitej pojazdu 32 tony przy jednoczesnym zmniejszeniu zużycia paliwa i zwiększeniu komfortu prowadzenia. Wszystkiego dopełnia zmieniona aerodynamika kabiny, dzięki której zużycie paliwa jest mniejsze o kolejne 4%. 

 

Ulepszenia w linii LF dotyczą także parametrów transportowych: ładunek mieszczący się w ciężarówkach może mieć teraz nawet do 9 metrów długości. Zbiorniki paliwa w pewnych konfiuracjach samochodów mają nawet 1240 litrów, co zwiększa zasięg przejazdów i po raz kolejny - komfort użytkowania.

 

Dla większego bezpieczeństwa, w pakiecie standardowym dostajemy teraz ACC, FCW, AEBS (powyżej 8 ton masy całkowitej) oraz LDWS. Tylne światła są wykonane w technologii LED, co zwiększa ich czas życia i redukuje przestoje z powodu wymiany żarówek. Ponadto lampy posiadają opcję rozświetlenia podczas skrętu.

 

Wygodniejszej i bardziej komfortowej eksploatacji służy asystent kierowcy, który kontroluje sposób prowadzenia pojazdu oraz wszystkie witalne funkcje, na bieżąco informując o ich działaniu kierowcę. Poprawiono także komunikację na linii kokpit - zabudowa: teraz użytkownik ma jeszcze większe możliwości wpływania i kontrolowania swojego ładunku. 

Najbliższe wydarzenie

  • eRobocze SHOW Lotnisko Krzywa 3.10.2020 informacja prasowa     To było najciekawsze wydarzenie w branży maszyn roboczych w Polsce w tym roku – pokazy i testy maszyn oraz zawody Polskiej Ligi Operatorów.     8 edycja eRobocze SHOW na Lotnisku Krzywa odbyła się 3 października 2020 r. Pogoda dopisała. Przybyło bardzo dużo zwiedzających. Dzień upłynął w świetnej…
© Wszelkie Prawa Zastrzeżone - 2015
Projekt i wykonanie SYLOGIC.PL