Pożegnanie z mistrzami?

 

Sezon konkursowy 2016 dobiegł końca, a wraz z nim przyszedł czas na podsumowanie i przemyślenia. Miejsca na najwyższym podium w pewnym sensie nie były niespodzianką - w klasfikacji generalnej Mistrzowie Operatorów prowadzili już od samego początku. Można powiedzieć, że jako zawodnicy osiągnęli już szczyt. Co teraz? Postanowiliśmy spytać: jakie mają plany na kolejny rok i co myślą o tegorocznej edycji?

 

Michał Mazurek podchodzi do tematu bezpośrednio. "Osiągnąłem najwyższy poziom na BBM, w kolejnym roku mam zamiar zająć się sędziowaniem. Lepiej zejść ze sceny niepokonanym, zapisać się jako zwycięzca w konkursowej kronice. Już na ostatniej edycji miałem być jako sędzia, ale wyniki w klasyfikacji generalnej skłoniły mnie jednak do udziału." Z tym mistrzem na pewno się jeszcze zatem spotkamy, ale już w innym charakterze. Co z pozostałymi?

 

Damian Dzięgielewski ma nieco inne plany, ale jego również na konkursie już nie zobaczymy. "Po ostatniej edycji BIG BAU MASTERS podniosły się niepotrzebne głosy mówiące, że konkurs wygrywają członkowie DEMO TEAM. Nie mówię, że mnie to osobiście dotknęło, ale nie potrzebujemy tu zbędnego napięcia. W przyszłym roku skupię się na pokazach. Tytuł Mistrza zdobyłem umiejętnościami i ta świadomość mi wystarcza."

 

DSC 0351

 

Na szczęście nie wszyscy Mistrzowie porzucają udział w zawodach. Krystian Moris zapytany o sezon 2017 odpowiedział po prostu, że weźmie udział. Kwestię konfliktu między BBM i DEMO TEAM skomentował w ten sposób: "Nie ruszają mnie takie zarzuty, bo po prostu nie ma w nich racji. My też nie wiemy jakie będą konkurencje aż do dnia zawodów. Owszem, mamy okazję poznać maszyny dzień wcześniej, ale podczas konkursu musimy dzielić swój czas między konkurencje i pokazy, a to nie jest łatwe i na pewno nie pomaga. To sporo dodatkowego stresu, nie ma też czasu na obserwowanie innych zawodników... Myślę, że nie mamy lepszego startu niż którykolwiek z pozostałych uczestników."

 

Czwarty członek DEMO TEAM, który wprawdzie nie zdobył tytułu mistrzowskiego, ale również brał udział w BBM ma na całą sprawę bardzo chłodny pogląd. Paweł Pietrzak preferuje drogę dyskusji: "Jeśli będzie możliwość wzięcia udziału w następnej edycji konkursu, to oczywiście to zrobię. Ale myślę, że najpierw należy sprawę przedyskutować na spokojnie i dojść do wspólnych wniosków. Do kolejnego spotkania pod sztandarem eROBOCZE i BBM jest jeszcze dużo czasu, nie ma co rzucać słów na wiatr."

 

DSC 9869

Najbliższe wydarzenie

  • eRobocze SHOW na Lotnisku Krzywa koło Legnicy   Najciekawsze wydarzenie w branży maszyn roboczych w Polsce w tym roku - pokazy i testy maszyn oraz zawody Polskiej Ligi Operatorów. Tu trzeba być!   Nie czekaj, zapisz się już teraz - to nic nie kosztuje!    Co? Gdzie? Kiedy?   eRobocze SHOW odbędzie się 3 października 2020 r.…
© Wszelkie Prawa Zastrzeżone - 2015
Projekt i wykonanie SYLOGIC.PL