PULSEO - NOWA GENERACJA PODESTÓW RUCHOMYCH O NAPĘDZIE ELEKTRYCZNYM

PULSEO to gama podestów ruchomych o napędzie elektrycznym do pracy w terenie firmy Haulotte. Ograniczenie kosztów energii, emisji zanieczyszczeń i poziomu hałasu przy równoczesnym zapewnieniu optymalnych parametrów wydajnościowych to najważniejsze zalety elektrycznych urządzeń PULSEO.

Urządzenia te oferują wiele nowych możliwości: do wszelkich prac wewnątrz budynków,  jak i prac terenowych, zastosowanie na obszarach objętych specjalnymi przepisami (obszary o niskiej emisji zanieczyszczeń) lub wymagające niskiego poziomu hałasu.

Miasta całego świata muszą obecnie zmierzyć się z identycznymi wyzwaniami. Dotyczą one ograniczenia zanieczyszczeń powietrza, walki z ocieplaniem klimatu i zachowania optymalnej jakości życia mieszkańców.  Wiele krajów i miast podjęło już określone inicjatywy w celu ograniczenia lub nawet wprowadzenia całkowitego zakazu ruchu pojazdów lub maszyn wytwarzających największe zanieczyszczenia. Podesty Haulotte wychodzą naprzeciw tym wymaganiom i spełniają najtrudniejsze oczekiwania.

HA20 LE i HA20 LE PRO to pierwsze modele należące do gamy PULSEO.

haulotte4

Napęd elektryczny oraz możliwość wykorzystania w każdych warunkach terenowych, sprawia, że urządzenia generacji PULSEO doskonale nadają się zarówno do pracy w pomieszczeniach, jak i na zewnątrz budynków, zapewniając ograniczenie emisji zanieczyszczeń i poziomu hałasu.

Dzięki wysokiej jakości materiałów i komponentów, doskonałemu zabezpieczeniu najbardziej narażonych kabli elektrycznych i hydraulicznych oraz intensywnym testom wytrzymałościowym, modele PULSEO objęte są 5-letnią gwarancją: * więcej szczegółów dotyczących dostępności i warunków na stronie www.haulotte.pl.

Urządzenia należące do generacji PULSEO idealnie nadają się do pracy w obszarach wymagających niskiego poziomu hałasu oraz  niskiego poziomu emisji zanieczyszczeń: w pobliżu szpitali, szkół, bibliotek itp., centrów handlowych, lotnisk, sali widowiskowych, obszarów przeznaczonych wyłącznie dla pieszych itd.,  tam, gdzie występują ograniczenia dotyczące ruchu pojazdów z silnikiem spalinowym w centrach miast, „ekologiczne” place budowy.

Nowa generacja podestów ruchomych o napędzie elektrycznym jest wyposażona w koła niepozostawiające śladów, dzięki czemu doskonale nadają się do pracy w pomieszczeniach.

HA20LE może pracować również w terenie: 4 niezależne koła napędowe o wysokim momencie obrotowym, zapewniają doskonałe rozłożenie napędu, oś wahliwa zapewnia zachowanie kontaktu kół z podłożem i optymalną przyczepność. Dzięki cichej pracy elektrycznej, modele PULSEO mogą być używane w dowolnym czasie bez żadnych utrudnień dla lokalnych mieszkańców.

haulotte2

PRACE W POMIESZCZENIACH NA DUŻEJ WYSOKOŚCI

Dostępne w wersji z "niebrudzącymi" kołami urządzenia PULSEO doskonale nadają się do pracy w pomieszczeniach. Urządzenia PULSEO nie powodują zarysowań, dzięki czemu mogą pracować na większości posadzek. Nadają się do wszelkich prac na wysokości w centrach handlowych, lotniskach i salach widowiskowych. Mały promień zachodzenia i łatwe manewrowanie ułatwiają pracę nawet w niewielkich pomieszczeniach.

Duża zwrotność urządzeń generacji PULSEO:

-4 niezależne koła napędowe o wysokim momencie obrotowym, zapewniające doskonałe rozłożenie napędu,

-oś wahliwa zapewniająca zachowanie kontaktu kół z podłożem i optymalną przyczepność,

-wytrzymałe opony terenowe zapewniają doskonałą przyczepność do podłoża, nawet w najtrudniejszych warunkach pogodowych,

-skręt na 4 koła zapewnia zmniejszenie promienia skrętu i przemieszczanie urządzenia w systemie "kraba",

-wysoki prześwit umożliwia pokonywanie przeszkód i zapewnia zabezpieczenie komponentów maszyny,

-maksymalny kąt nachylenia 45% umożliwia jazdę w terenie o dużym nachyleniu i korzystanie z ramp przeznaczonych dla pojazdów ciężarowych.

Dopuszczalny kąt przechyłu wynosi 4° niezależnie od kierunku ustawienia wieżyczki.

Urządzenia generacji PULSEO są dostępne w wersji z podwójnym udźwigiem, zapewniającej większą ładowność kosza do 350 kg, bez konieczności ciągłego opuszczania się i podnoszenia. PULSEO zapewniają najlepsze osiągi w swojej klasie, umożliwiając zwiększenie produktywności:

-bardzo wysoka prędkość podnoszenia,

-możliwość równoczesnego wykonywania ruchów (do 4 równocześnie),

-pełny obrót wieży 360°.

Proporcjonalne dźwignie sterowania umożliwiają kontrolowanie wykonywanych manewrów z najwyższą dokładnością i zapewniają bezpieczny, powolny podjazd do miejsca wykonywania prac. Ruchy są płynne, bez żadnych szarpnięć.

W urządzeniach generacji PULSEO zastosowane zostały najbardziej innowacyjne rozwiązania w zakresie bezpieczeństwa.

haulotte3

SYSTEM ZABEZPIECZAJĄCY PRZED ZMIAŻDŻENIEM

System Haulotte Activ’Shield™ Bar 2.0 stanowi najbezpieczniejsze rozwiązanie na rynku. W sytuacji grożącej zmiażdżeniem, operator jest zabezpieczony przez pałąk. Urządzenie zatrzymuje się automatycznie. Wychylony element zabezpieczający zapewnia bezpieczeństwo operatora. Równocześnie zachowana została ergonomia obsługi i widoczność otoczenia.

Modele PULSEO są wyposażone w innowacyjny układ oświetlenia o najwyższej wydajności Haulotte Activ’Lighting System. Układ złożony z 11 projektorów LED zapewnia doskonałe oświetlenie kosza, elementów sterowania oraz obszaru dookoła maszyny (automatyczne włączanie za pomocą czujnika zmierzchowego). Baterie o dużej pojemności i możliwość opuszczania kosza bez zużycia energii zapewniają maksymalną wydajność akumulatora przez cały dzień pracy. Jeśli wymagana jest zwiększona moc baterii, wbudowany silnikzintegrowany z generatorem może szybko naładować akumulatory, podczas gdy maszyna zachowuje pełną wydajność podczas cyklu ładowania. Pod koniec zmiany wbudowany prostownik i inteligentny moduł zarządzania energią optymalizują zarówno ładowanie, jak i żywotność akumulatorów.

Opracowany we współpracy z firmą LITEN, czyli europejskim instytutem badawczym wyspecjalizowanym w dziedzinie opracowywania najnowszych technologii w zakresie energii ze źródeł odnawialnych, system zarządzania energią Haulotte Activ’Energy Management został opracowany w celu przedłużenia trwałości akumulatorów.

Wbudowane narzędzie diagnostyczne Haulotte Activ'Screen może służyć do konfiguracji urządzenia, dostarcza użytkownikom informacji ułatwiających identyfikację alarmów, umożliwia dostęp do listy procedur konserwacji zapobiegawczej, a także pomaga w diagnozowaniu i rozwiązywaniu problemów związanych z nieprawidłowym działaniem.

Wszystkie funkcje Haulotte Activ'Screen są dostępne na urządzeniach mobilnych za pośrednictwem aplikacji Haulotte Diag. W ten sposób technicy korzystają z mobilności niezbędnej do jeszcze skuteczniejszej konfiguracji i diagnostyki.

haulotte5

haulotte6

haulotte7

© Wszelkie Prawa Zastrzeżone - 2015
Projekt i wykonanie SYLOGIC.PL