Nowości technologiczne w nowych ładowarkach JD

 

Firma John Deere dodała do serii maszyn P-Tier ładowarki o sterowaniu burtowym 330 i 334 P-Tier oraz ładowarki gąsienicowe 331, 333 i 335 P-Tier.

 

Nowe modele P-Tier charakteryzują się większymi, całkowicie przeprojektowanymi kabinami, w których widoczność poprawiła się o 20% w porównaniu do serii G. Nowoczesne stanowiska pracy są też hermetycznie zamykane, uszczelnione i amortyzowane, dzięki czemu komfort pracy zwiększa się diametralnie, poziom hałasu spada, a produktywność rośnie. W ofercie znalazł się też podgrzewany i wentylowany fotel premium i funkcja łączności Bluetooth.

 

Maszyny wyposażono także w 8 calowy ekran dotykowy z przystępnym interfejsem, dostępny w pełnej linii modeli P-Tier, jako wyposażenie standardowe w modelach 334 i 335 P-Tier.

 

Zoptymalizowane joysticki mają łatwo dostępne i regulowane elementy sterujące, co umożliwia dostosowanie konfiguracji do preferencji operatora. Sterowanie funkcjami zostało uproszczone dzięki nowemu 25-przyciskowemu SSM. W ten sposób wyeliminowano przełączniki kołyskowe i ułatwiono szybką regulację pracy maszyny.

 

Wraz z wprowadzeniem na rynek tych modeli zadebiutują dwie nowe możliwości technologiczne. Pierwszym jest manager łączy hydraulicznych - opcjonalne wyposażenie w modelach 330, 331 i 333 P-Tier oraz standard w modelach 334 i 335 P-Tier. System umożliwia zaprogramowanie przepływu i ciśnienia dla osprzętów. Kluczowe parametry osprzętu są wyświetlane na ekranie podczas pracy, a operatorzy mogą zapisywać lub wybierać parametry wydajności w zależności od narzędzia.

 

Drugim innowacyjnym rozwiązaniem jest technologia surround View, dostępna we wszystkich modelach P-Tier, która łączy widoki z otoczenia maszyny w celu uzyskania obrazu z lotu ptaka. Widok surround dynamicznie integruje obrazy z dwóch kamer montowanych na wysięgniku oraz z kamery tylnej na dedykowanym monitorze, co przekłąda się na widok 270° na boki i tył maszyny.

 

Wbudowany wskaźnik nachylenia, będący standardem w nowym wyświetlaczu dotykowym klasy premium, pokazuje nachylenie poprzeczne i spadek główny maszyny w stopniach lub procentach oraz umożliwia operatorom wykorzystanie względnego punktu odniesienia, aby pomóc w utrzymaniu właściwego nachylenia. Aby uzyskać jeszcze większą wydajność, maszyny CTL 333 i 335 P-Tier można wyposażyć w funkcję SmartGrade Ready obejmującą kontrolę nachylenia 2D lub 3D SmartGrade z Topcon.

© Wszelkie Prawa Zastrzeżone - 2015
Projekt i wykonanie SYLOGIC.PL