Kompletna diagnoza na własnym podwórku

 

Profesjonalna diagnostyka maszyn roboczych staje się coraz bardziej istotna w codziennym funkcjonowaniu floty. Narastający stopień skomplikowania układów, związany w szczególności z emisją spalin potrafi przysporzyć wielu problemów, szczególnie w najnowszych modelach maszyn.

 

Niezmiernie istotne jest również jak najszybsze przywrócenie maszyn do pracy, w związku z czym właściciele flot coraz częściej decydują się na zakup własnych testerów diagnostycznych.

 

Tester uniwersalny Jaltest to proste w obsłudze urządzenie diagnostyczne, pozwalające na przeprowadzenie diagnostyki maszyn wielu różnych producentów.

 

W ofercie firmy M.S. Group znajdziemy szereg rozmaitych testerów, wśród których wyróżniają się: Jaltest OHW dla maszyn budowlanych, Jaltest MHE dla ładowarek i wózków widłowych, czy Jaltest AGV dla maszyn rolniczych.

 

Diagnostyka wielu marek

 

Dzięki Jaltest OHW (Off-Highway) przeprowadzimy skuteczną diagnostykę maszyn ponad 110 marek, w tym również silników stacjonarnych. Urządzenie można wyposażyć w szeroką gamę dedykowanych przewodów diagnostycznych, którymi bez problemu połączymy się z systemem dowolnej maszyny.

Testery Jaltest w wersji podstawowej są wyposażone w zestaw multipinów, dzięki którym bez problemu połączymy się z większością maszyn bez konieczności stosowania dodatkowych przewodów – a to oczywiście oznacza brak dodatkowych kosztów związanych z zakupem przejściówek.

Instrukcja obsługi zawiera komplet informacji obejmujących miejsce wpięcia uniwersalnych igieł. Zasilanie testera jest realizowane za pomocą gniazda zapalniczki lub bezpośrednio z akumulatora. Możliwość przetestowania połączenia z siecią CAN pozwala na szybkie sprawdzenie, czy połączenie z testerem jest poprawne, i czy można przejść do właściwej części diagnostyki.

 

Przy pomocy oprogramowania Jaltest uzyskamy podpowiedzi potencjalnych usterek, czy komplet informacji dotyczących budowy danego modelu maszyny wraz z lokalizacją komponentów, schematami elektrycznymi, czy momentami dokręcania śrub. Ponadto, podczas diagnozy można wyświetlić kluczowe parametry rzeczywiste w formie graficznej, dzięki czemu z łatwością zlokalizujemy problem – na przykład z układem Adblue, czy filtrem DPF.

 

W pakiecie z testerem Jaltest można także wykupić wsparcie techniczne na rok, w ramach którego klient otrzymuje możliwość kontaktowania się z pomocą techniczną w godzinach od 8 do 16. Specjaliści mogą pomóc w wypadku wystąpienia poważniejszych usterek, wyszukując dodatkowe schematy elektryczne czy podpowiadając lokalizację problemu.

 

Dodatkową możliwością jest wykupienie samego dostępu do internetowej wersji Jaltest INFO – oferta ta jest skierowana do osób posiadających inne testery uniwersalne lub dedykowane, które chciałyby skorzystać ze schematów elektrycznych i innych pomocy.

 

– Udostępniamy testery na cztery dni za darmo, by klient mógł sprawdzić jak urządzenie działa i co może z jego pomocą zrobić – informuje Piotr Siła, menadżer sprzedaży firmy M.S. Group, i dodaje, że aby przejść do testowania, wystarczy podpisać umowę użyczenia.

 

Prosta obsługa

 

 

Dużą zaletą testerów Jaltest jest łatwość obsługi. Interfejs prowadzi użytkownika krok po kroku przez cały proces diagnostyczny, który obejmuje silniki, skrzynie biegów i osprzęty najnowszej generacji. System sugeruje elementy maszyny, które należy sprawdzić po uzyskaniu wyników diagnozy.

 

W przejrzysty sposób wyświetlane są faktyczne parametry, w tym na przykład ciśnienia paliwa w różnych punktach układu common rail wraz ze schematem układu paliwowego. Istnieje również możliwość wygenerowania raportu diagnostycznego przed i po naprawie, z wyszczególnieniem procedur diagnostycznych, które zostały wykonane.

 

Jaltest posiada wiele udogodnień dla flot. Dołączony moduł GRP pozwala zarządzać listami klientów, czy pojazdów. W dodatkowych wersjach modułu możliwe jest zarządzanie wieloma testerami diagnostycznymi, przydzielanie zadań konkretnym pracownikom, czy monitorowanie pojazdów wyposażonych w Jaltest Telematics.

 

Ponadto oprogramowanie posiada również zabezpieczenie przed wykonaniem zaawansowanych resetów lub adaptacji przez osoby do tego nieuprawnione. Są one dostępne dopiero po wpisaniu kodu do trybu eksperckiego, który jest przypisywany indywidualnie do każdego z diagnostów – dzięki temu po każdej zaawansowanej kalibracji/adaptacji zostaje ślad.

 

Nowoczesne testery Jaltest posiadają zoptymalizowane oprogramowanie, które przyspiesza proces instalacji i aktualizacji, a co najważniejsze – działa szybko i bez opóźnień. System dostosowuje się do wszystkich rozmiarów ekranu, pozwala użytkownikowi na konfigurację skrótów, dostosowanie przestrzeni roboczej do własnych potrzeb i upodobań, a także zdefiniowanie sposobu wizualizacji. W

 

Wszystkie potrzebne informacje są wyświetlane na jednym ekranie, który zawiera maksymalną liczbę funkcji i posiada opcję wyszukiwania. Można także dodawać własne komentarze, dzięki czemu po połączeniu z danym numerem VIN z łatwością przypomnimy sobie na przykład co działo się z maszyną wcześniej i na co zwrócić szczególną uwagę.

 

Przejrzysty i minimalistyczny design ułatwi znajdowanie potrzebnych funkcji i informacji, a przypięcie najczęściej używanych marek na środku ekranu ułatwia poruszanie się w oprogramowaniu.

 

Na stronie firmy M.S. Group znajduje się pełna lista marek i modeli maszyn obsługiwanych przez testery Jaltest. Obecnie urządzenia można kupić w promocyjnej cenie z rabatem do 25 proc. i darmowym wsparciem technicznym do końca roku.

© Wszelkie Prawa Zastrzeżone - 2015
Projekt i wykonanie SYLOGIC.PL