Największa koparka JD wzmocniona

 

Na czele serii G koparek marki John Deere stoi kolos o nazwie 870G LC. Maszyna jest przystosowana do pracy w najcięższych warunkach przy załadunku ciężarówek w kamieniołomach.

 

Podobnie jak pozostałe modele zaliczające się do tej serii, również 870G LC wyposażono w nowoczesny silnik spełniający normy emisji spalin EPA Final Tier 4/EU Stage IV. Zmieniono również szereg innych elementów - te wskazali sami użytkownicy maszyn spod znaku jelenia.

 

Nowy silnik to ekonomiczna jednostka o mocy 512 KM. Podobnie jak mniejsza 670G LC, również największa wśród koparek posiada system zimnej cyrkulacji spalin, katalizator utleniający i selektywny reduktor katalityczny. Dzięki nowoczesnemu projektowi cylindra, maszyna spala pył osadzający się w środku i dzięki temu oszczędza czas operatora oraz koszt utrzymania - nie jest potrzebny filtr cząstek stałych. Na szczęście wraz ze zwiększeniem przyjazności dla środowiska, nie zmalała moc motoru, dzięki czemu operator może pracować bez ryzyka spadku mocy.

 

Wśród najświeższych nowinek, które pojawiły się w 870G LC znajdziemy również o wiele łatwiejszy dostęp serwisowy, wyłącznik baterii, nakręcane filtry paliwa oraz dwa dodatkowe separatory wody zapewniające dluższą żywotność owych filtrów. Zainstalowano także porty do sprawdzania oleju silnikowego i hydraulicznego. Polepszono konstrukcję ramp i barierek przeznaczonych dla serwisantow.

 

Konstruktorzy nowej wersji 870G LC nie zapomnieli o "duszy maszyny", czyli niewidocznych programach. Mamy zatem system Powerwise III zapewniający kontrolę nad silnikiem i hydrauliką z różnymi trybami pracy. Operatorzy z pewnością docenią również wyposażenie kabiny, z nowym modelem monitora, a także większą ilością przestrzeni i lepszym wyciszeniem.

© Wszelkie Prawa Zastrzeżone - 2015
Projekt i wykonanie SYLOGIC.PL