Z czym pracować? Z CATem!

 

Czasy, w których maszyna wykonywała jedno zadanie już dawno minęły. Dziś ładowarki, koparki, koparko ładowarki, a także ich mini – odmiany mają możliwość pracy z wieloma narzędziami roboczymi. Dzięki dodatkowym obwodom hydrauliki, szybkozłączom i zaawansowanym systemom sterowania, wszystkie mogą się dziś śmiało mianować "nośnikami narzędzi".

 

 

CM20160722 46022 39205

No właśnie – a co z narzędziami? By zdać sobie sprawę z ogromu możliwości, wystarczy zajrzeć do katalogu urządzeń oferowanych przez markę CAT.

 

 

Na potrzeby samych kompaktowych ładowarek, użytkownicy mają do dyspozycji 28 kategorii sprzętu! Prace wyburzeniowe? Nie ma problemu: CAT oferuje dwa rozmiary młotów o różnych parametrach. A może nasza ładowarka ma za zadanie przewozić bale siana? Oto specjalnie do tego zaprojektowany chwytak w dwóch rozmiarach. Czyszczenie dróg? Nic prostszego, wystarczy wybrać właściwy rodzaj szczotki.

 

 

Niewielkie ładowarki mogą wykonywać nawet bardziej wymagające prace, jak na przykład frezowanie nawierzchni przy pomocy jednej z siedmiu modeli frezarek, a także przycinać zarośla dzięki nożycom, które poradzą sobie nawet z krzewami i małymi drzewkami. Pniaków pozbędziemy się przy pomocy specjalnego frezu tarczowego, a bardziej uporczywych roślin dzięki mulczerowi.

 

 

Możliwości niewielkich ładowarek wydają się niezmierzone... A dopiero zaczęliśmy przeglądać katalog! Dwa rodzaje zagęszczarek pozwolą ustabilizować podłoże, a kiedy przyjdzie nam położyć kabel – wystarczy skorzystać z któregoś z trzech trenczerów. Może się też zdarzyć, że obfite opady śniegu utrudnią prace. Ale nie ma się czego obawiać, bo przecież ładowarkę można wyposażyć w jedno z trzech rodzajów narzędzi przeznaczonych specjalnie do usuwania białego puchu.

 

 

CM20151113 46337 58157

I w tym momencie przypominamy sobie, że zobaczyliśmy dopiero część poświęconą jednej rodzinie maszyn – przed nami jeszcze koparko ładowarki, mini koparki, ładowarki przemysłowe i wózki widłowe... A dla każdej z nich całe mnóstwo dedykowanych narzędzi. Nic, tylko brać się do pracy, nie wychodząc z kabiny, zmieniając tylko co jakiś czas używany sprzęt!

© Wszelkie Prawa Zastrzeżone - 2015
Projekt i wykonanie SYLOGIC.PL