Polska: największy plac budowy w Europie?

 

Minister infrastruktury Andrzej Adamczyk przekonuje, że Polska jest liderem jeśli chodzi o inwestycje liniowe w Europie. Jego zdaniem nigdzie indziej nie powstaje tyle dróg i torów kolejowych, w tak krótkim czasie, jak u nas. 

 

 

"Dzisiaj nie ma większego placu budowy w Europie jak inwestycje na polskich drogach, polskich kolejach. Tak w rzeczywistości jest. Nie miejmy kompleksów. Polska jest liderem, jeśli chodzi o realizacje inwestycji liniowych. W żadnym państwie tak dużo się nie dzieje w tak krótkim czasie" – mówił minister Adamczyk.

 

 

Rządowe projekty rozbudowy dróg krajowych na kolejne lata szacowane są na 293 miliardy złotych. Zdaniem ministra infrastruktury, dzieje się tak dzięki temu, że polski rząd "stanął na wysokości zadania" w czasie pandemii i po wybuchu wojny na Ukrainie. Inwestycje były kontynuowane mimo utrudnień i wzrostu cen materiałów.

 

 

"Zapewniam państwa, mamy program oparty o pewne źródła finansowania, który do 2030 r., z perspektywą 2033, pozwala realizować inwestycje w Polsce" - dodał minister.

 

Źródło: businessinsider.com.pl

Fot.: Kimi Lee

© Wszelkie Prawa Zastrzeżone - 2015
Projekt i wykonanie SYLOGIC.PL