NOWE SILNIKI - WIĘKSZA MOC

W ofercie marki John Deere pojawiły się dwa nowe modele silników – informuje generalny przedstawiciel silników John Deere w Polsce, firma TECHBUD.

 

Pierwszy z nich – PowerTech JD14 z wtryskiem Common Rail – zapewnia większą moc na litr pojemności od poprzedniego modelu o pojemności 13,5 litra. Moc zwiększono tu o 14%, przy jednoczesnym wzroście momentu obrotowego o 11%. Poza szybszą i bardziej wydajną pracą, nowy silnik jest też cichszy o 3 decybele w stosunku do modelu 13,5 litrowego, a to za sprawą tylnego układu napędowego. To oczywiście przekłada się na poprawę komfortu pracy operatora.

 

W nowoczesnej konstrukcji uwzględniono hydrauliczne regulatory luzu, zmniejszające zużycie zaworów. Dzięki takiemu rozwiązaniu nie tylko zwiększa się żywotność silnika – zmniejsza się jednocześnie czas potrzebny na jego konserwację. Znajdziemy tu też oczywiście zintegrowany system diagnozujący, dzięki któremu można w porę zdiagnozować problemy i zaplanować serwis.

 

JD 14 generuje moc w zakresie 300 – 510 kW i moment obrotowy 2550 Nm przy 1500 obrotach na minutę.

 

artykuł 02.2023 grafika druga

 

Drugi z modeli – JD18 – to potężna jednostka o mocy 522 – 677 kW i momencie obrotowym 4250 Nm przy 1400 obrotach na minutę. Tylna przekładnia zapewnia stałą, bezpośrednią podaż mocy, z możliwością zainstalowania dwóch dodatkowych tylnych napędów o łącznym momencie obrotowym 902 Nm.

 

Podobnie jak w modelu JD14, JD18 posiada zaawansowane systemy diagnostyczne, umożliwiające wykrywanie problemów i zapobieganie usterkom.

 

Konstruktorzy stworzyli model JD18 z myślą o 20 000 godzin pracy bez konieczności prac remontowych. Serwisowanie i ewentualne naprawy są łatwe do przeprowadzenia, w szczególności dzięki hydraulicznej regulacji luzów gwarantującej bezobsługową regulację rozrządu.

 

Co więcej, nowoczesna technologia spalania pozwala na uzyskanie dużej mocy bez konieczności instalowania układu oczyszczania spalin (w tym DEF). Optymalne zużycie paliwa gwarantuje wtrysk Common Rail.

 

Oba silniki są produkowane w fabryce John Deere Engine Works Waterloo (USA). JD14 i JD18 spełniają normy emisji spalin Stage V i EPA Tier 4 Final.

Więcej szczegółowych informacji na temat nowych silników i związanych z nimi możliwości można uzyskać u przedstawicieli firmy TECHBUD, oferującej jednostki w wersjach standardowych oraz indywidualnie dobrane rozwiązania dostosowane do potrzeb klienta. TECHBUD specjalizuje się także w naprawach głównych i bieżących silników przemysłowych – zarówno benzynowych jak wysokoprężnych.

© Wszelkie Prawa Zastrzeżone - 2015
Projekt i wykonanie SYLOGIC.PL