Efekt kompozytów

Krakowska firma Tarbi, przedstawiciel koncernu CIFA na terenie naszego kraju, posiada w swojej ofercie wysięgniki maszyn wykonane z materiału kompozytowego Carbotech

- Lekkie, długie i wytrzymałe – o takich walorach wysięgników CIFA można przeczytać na stronie firmy Tarbi. Te cechy są efektem zastosowania do ich produkcji materiałów kompozytowych. Wykonane z nich elementy maszyn nie wymagają łączenia przy pomocy spawania, ponieważ są całością, a to pozwala eliminować miejsca szczególnie narażone na pęknięcia. Konstrukcje wykonane z kompozytów cechuje duża wytrzymałość, szczególnie zmęczeniowa, a ponadto nie są one narażone na odkształcenia. Są lekkie i, co najważniejsze, nie ulegają korozji.

wysięgnik CIFA zdjęcie 4

Zastosowanie materiału Carbotech poprawiło odporność wysięgników na większe naprężenia i zminimalizowało możliwość odkształcenia. Zmniejszenie ciężkości wysięgników wpłynęło na mniejsze zużycie paliwa i dostosowanie urządzeń do wymogów związanych z ograniczeniami wagowymi pojazdów ciężarowych. Efektem zastosowania w produkcji materiałów kompozytowych jest także lepsze wykorzystanie przez maszynę przestrzeni na placu budowy. Dłuższy wysięgnik powoduje, że maszyna zajmuje mniej miejsca.

© Wszelkie Prawa Zastrzeżone - 2015
Projekt i wykonanie SYLOGIC.PL