Wieczne samochody

 

Takich ciężarówek nie znajdziemy w Europie. Markę Mack zobaczyć można na drogach w Ameryce Północnej i Południowej, a także w Afryce i na Środkowym Wschodzie.

 

Oto krótka historia firmy, która korzysta z produktów Mack. Hilco Transport, specjalizująca się w przewozie odpadów, agregatów, asfaltu, propanu i paliwa ma siedzibę w mieście Greensboro, w Północnej Karolinie (USA). Właściciel, Jeff Loudermilk posiada flotę 381 ciężarówek i wie naprawdę sporo o tego rodzaju biznesie. Ale zapytany o czas przestoju samochodów ze względu na naprawy, śmieje się tylko i kręci głową.

 

"Mam ciężarówki do różnych zastosowań, ale większość wymiennych części pasuje do wszystkich. To bardzo trwałe i wszechstronne pojazdy. Jeśli mam na przykład klamkę do drzwi, element okna czy przełącznik z deski rozdzielczej zmagazynowany w warsztacie, to mam pewność, że to będzie pasowało do każdego z moich samochodów Mack. Wszystko jest uniwersalne, łącznie z ważnymi częściami jak na przykład filtr oleju. Dzięki temu, zamiast przechowywać pięć różnych elementów, trzymam tylko jeden." - mówi Jeff Loudermilk.

 

Nie bez znaczenia jest też oprogramowanie GuardDog Connect, przypominające o ważnych przeglądach i ostrzegające kierowców o potencjalnych problemach. Nowoczesna telemetria utrzymuje kierowców na drodze, zamiast w biurze. Mimo, że właściciel firmy może nie widzieć ciężarówki długie miesiące, dokładnie wie co się z nią dzieje i gdzie aktualnie jest.

 

Mimo kryzysu na amerykańskim rynku około roku 2008, firma Hilco Transport poradziła sobie dzięki szeregowi projektów. Podczas, gdy inni upadali, Hilco podwoiła rozmiar swojego rynku. I tak do dzisiaj duże, żółte ciężarówki przemierzają Amerykę od Nowego Jorku po Florydę i brzegi rzeki Mississipi.

Najbliższe wydarzenie

  • eRobocze SHOW Lotnisko Krzywa 3.10.2020 informacja prasowa     To było najciekawsze wydarzenie w branży maszyn roboczych w Polsce w tym roku – pokazy i testy maszyn oraz zawody Polskiej Ligi Operatorów.     8 edycja eRobocze SHOW na Lotnisku Krzywa odbyła się 3 października 2020 r. Pogoda dopisała. Przybyło bardzo dużo zwiedzających. Dzień upłynął w świetnej…
© Wszelkie Prawa Zastrzeżone - 2015
Projekt i wykonanie SYLOGIC.PL