Usprawniony napęd Volvo

 

Wraz z najnowszymi silnikami spełniającymi normy Euro 6 i skrzynią biegów IShift, Volvo wprowadza zupełnie nowy układ napędowy. Jest to kolejny krok naprzód na drodze do coraz efektywniejszego transportu.

 

Udoskonalono zarówno właściwości jeznde, jak poziom zużycia paliwa. "Volvo Trucks już dawno postanowiło odnieść sukces w obydwu tych obszarach. To dlatego sami kontrolujemy cały proces projektowania i produkcji kompletnego układu napędowego. W ten sposób możemy zapewnić optymalne współdziałanie i komunikację silnika ze skrzynią biegów oraz nieustannie doskonalić zarówno podzespoły mechaniczne, jak i oprogramowanie sterujące w celu osiągnięcie właściwej równowagi między osiągami, a ekonomiką paliwową." - mówił Claes Nilsson, Prezes i Dyrektor Generalny Volvo Trucks.

 

Na zmodernizowany układ napędowy składają się wymienione już wcześniej: silnik i skrzynia biegów. Współdziałanie tych kluczowych podzespołów daje niespotykane dotąd osiągi w zakresie spalania i właściwości trakcyjnych. Poprawiono także aerodynamikę kabiny - spoiler pod przednim zderzakiem oraz dachowy, błotniki, chlapacze i wnęki kół.

Najbliższe wydarzenie

  • eRobocze SHOW na Lotnisku Krzywa koło Legnicy   Najciekawsze wydarzenie w branży maszyn roboczych w Polsce w tym roku - pokazy i testy maszyn oraz zawody Polskiej Ligi Operatorów. Tu trzeba być!   Nie czekaj, zapisz się już teraz - to nic nie kosztuje!    Co? Gdzie? Kiedy?   eRobocze SHOW odbędzie się 3 października 2020 r.…
© Wszelkie Prawa Zastrzeżone - 2015
Projekt i wykonanie SYLOGIC.PL