Maratończyk IVECO

 

IVECO jest liderem w wykorzystaniu ekologicznych i ekonomicznych technologii w swoich pojazdach. Gamę samochodów z napędem alternatywnym uzupełniają co chwila nowe modele, jak na przykład najświeższy Stralis LNG zaprezentowany na wystawie "Bedrijfsauto" w Amsterdamie.

 

Zgodnie z przewidywaniami organizacji NGVA Europe - stowarzyszenia skupiającego pojazdy napędzane gazem ziemnym - już w roku 2035 jedna trzecia kierowców nie będzie pamiętała silników diesla. Za około 20 lat gaz ziemny stanie się królem na rynku, jako najpopularniejsze paliwo dla ciężarówek. W tej rewolucji wielki wkład ma właśnie IVECO.

 

Stralis LNG jest w stanie pokonać do 750 km bez zatrzymywania się. Zazwyczaj, pojazdy CNG przechowują metan pod ciśnieniem 200 bar w specjalnych zbiornikach. Taki gaz ma niższe koszta produkcji, ale wymaga większeg zbiornika. W pojazdach zasilanych skroplonym gazem ziemnym jest inaczej. Paliwo jest w nich przewożone w stanie ciekłym, w temperaturze -125 stopni Celsjusza. Doprowadza się je do silnika po ogrzaniu w wymienniku ciepła. Stralis LNG zawiera o wiele więcej metanu niż rozwiązanie CNG.

 

Trochę szczegółów na temat nowej ciężarówki: silnik Cursor 8 na gaz ziemny o mocy 330 KM, ręczna skrzynia biegów, Intrader i EBS. Ładowność od 18 do 40 ton. Poziom hałasu zredukowany o 3 do 6 decybeli, co odczuwamy jako czterokrotne obniżenie, a więc jest możliwość poruszania się po obszarach zamieszkanych nocą bez zakłócania spokoju. Emisja CO2 została zmniejszona o 10%, a NOx aż o 90%. Dzięki wysokiej autonomii paliwowej (750 km), nawet przy słabo rozwiniętej sieci dystrybucji paliwa LNG istnieje mała szansa, że ciężarówka nie zdoła dotrzeć do odpowiedniej stacji. Stralis LNG są dostępne także w wersji kabiny 2 i 3 osiowej, z 16-biegową skrzynią manualną i zwalniaczem hydraulicznym lub 6-biegową skrzynią automatyczną i hydraulicznym przetwornikiem momentu obrotowego i wbudowanym zwalniaczem.

Najbliższe wydarzenie

  • eRobocze SHOW Lotnisko Krzywa 3.10.2020 informacja prasowa     To było najciekawsze wydarzenie w branży maszyn roboczych w Polsce w tym roku – pokazy i testy maszyn oraz zawody Polskiej Ligi Operatorów.     8 edycja eRobocze SHOW na Lotnisku Krzywa odbyła się 3 października 2020 r. Pogoda dopisała. Przybyło bardzo dużo zwiedzających. Dzień upłynął w świetnej…
© Wszelkie Prawa Zastrzeżone - 2015
Projekt i wykonanie SYLOGIC.PL