Pierwszy przejazd OTTO

 

Autonomiczna ciężarówka OTTO wykonała już pierwszy kurs: dostarczyła ładunek piwa. 50 tysięcy butelek przetransportowano z Fort Collins w Kolorado do Colorado Springs. Trasa o długości 120 mil (około 190 km) była pierwszym w historii przejazdem pojazdu sterowanego przez autopilot.

Ale technologia nie jest jeszcze perfekcyjna: działa jedynie w warunkach autostradowych, gdzie brak szykan w postaci pieszych lub rond. Zadaniem kierowcy jest więc wprowadzenie osiemnastokołowca na drogę szybkiego ruchu i włączenie trybu automatycznej jazdy.

Dla autorów konstrukcji OTTO, zabawa dopiero się rozpoczęła. Teraz przyszedł czas na ulepszenia. Ciężarówka spisała się w łatwych warunkach, za dnia, na stosunkowo krótkim odcinku drogi. Teraz trzeba jeszcze wyposażyć jej komputer w bagaż "doświadczeń" i przeprowadzać kolejne testy.

Najbliższe wydarzenie

  • eRobocze SHOW Lotnisko Krzywa 3.10.2020 informacja prasowa     To było najciekawsze wydarzenie w branży maszyn roboczych w Polsce w tym roku – pokazy i testy maszyn oraz zawody Polskiej Ligi Operatorów.     8 edycja eRobocze SHOW na Lotnisku Krzywa odbyła się 3 października 2020 r. Pogoda dopisała. Przybyło bardzo dużo zwiedzających. Dzień upłynął w świetnej…
© Wszelkie Prawa Zastrzeżone - 2015
Projekt i wykonanie SYLOGIC.PL