Stalowy rycerz

 

Oto dzieło, będące efektem wspólnych wysiłków techników, inżynierów i projektantów Volvo Trucks. Poza silnikiem Volvo D13 i skrzynią biegów I-Shift Dual Clutch stworzono go całkowicie od podstaw. Stalowy rycerz (Iron Kight) dysponuje mocą 2400 KM i inedawno pobił dwa rekordy prędkości w kategorii ciężarówek.

 

Rekordy pobite przez Iron Knighta to prędkości uzyskane ze startu zatrzymanego na 500 metrach i 1000 metrów. Kierowcą był Boije Ovebrink, kierowca o 30-letnim doświadczeniu, który w swojej karierze bił już podobne rekordy pięć razy. Projekt konstrukcji ciężarówki - wyścigówki to nie tylko potrzeba bicia rekordów. Inżynierowie Volvo Trucks udowodnili, że na silniku i skrzyni biegów instalowanych w seryjnie produkowanych modelach można polegać również w warunkach ekstremalnych.

 

Iron Knight uzyskał średnią prędkość 169 km/h i czas 21,29 sekund na odcinku 1000 metrów, co stanowi nowy rekord świata. Na odcinku 500 metrów statystyki wyglądają równie imponująco - to 131,29 km/h i 13,71 sekund. Rekord na 500 metrów został pobity "przy okazji", na zamkniętym torze testowym w Szwecji. Wyniki próby przeszły autoryzację w Międzynarodowej Federacji Samochodowej.

 

Jak mówił Boije Ovebrink, "To trzeci samochód ciężarowy do bicia rekordów, jakim jeździłem i trudno mi sobie wyobrazić bardziej godnego następcę dla 'The Wild Viking'i 'Mean Green'"

Najbliższe wydarzenie

  • eRobocze SHOW Lotnisko Krzywa 3.10.2020 informacja prasowa     To było najciekawsze wydarzenie w branży maszyn roboczych w Polsce w tym roku – pokazy i testy maszyn oraz zawody Polskiej Ligi Operatorów.     8 edycja eRobocze SHOW na Lotnisku Krzywa odbyła się 3 października 2020 r. Pogoda dopisała. Przybyło bardzo dużo zwiedzających. Dzień upłynął w świetnej…
© Wszelkie Prawa Zastrzeżone - 2015
Projekt i wykonanie SYLOGIC.PL