MAN TGE

 

Od niedawna marka MAN jest dostawcą samochodów użytkowych we wszystkich segmentach rynku. A to dzięki wprowadzeniu nowej linii samochodów dostawczych - MAN TGE. Obecnie zakres DMC waha się od 3 do 44 ton.

 

Wraz z nowymi modelami wprowadzono odpowiednie usprawnienia - dla klientów dostępny będzie jeden wspólny punkt dostępowy. Jak informuje producent, samochody z linii TGE są dedykowane dla sektora logitycznego i budowlanego, ale mogą być z powodzeniem wykorzystywane do zadań specjalistycznych. Zaletami "dostawczaków" MAN mają być niski opór powietrza, konkurencyjne zużycie paliwa oraz łatwy i tani serwis.

 

Wariantów do wyboru jest sporo: zabudowy mogą być przeszklone lub zamknięte, osobowe lub przystosowane do zadań towarowych. Zamówić można samochód z kabiną pojedynczą i podzieloną. W zależności od potrzeb do dyspozycji mamy dwa rozstawy osi i trzy różne długości nadwozia. DMC najmmiejszych opcji to 3 tony, a największych - 5 ton. Dodatkowo istnieje możliwość rozszerzenia możliwości transportowych o 3,5 tony przez dołączenie przyczepy.

 

Silniki montowane w MAN TGE oferują od 102 KM do 177 KM, są przy tym ekonomiczne i wytrzymałe. Motory te znamy już z Volkswagena Transportera, który ukazał się rok temu. Do wyboru jest opcja skrzyni manualnej o 6 biegach lub automatu z 8 biegami.

 

Bezpieczeństwo zapewnia system EBA (asystent hamowania awaryjnego), oceniający odległość od przeszkody przed pojazdem. Funkcja ta hamuje również przy niskich prędkościach, a więc automatycznie eliminuje najczęstszą przyczynę wypadków. TGE wyposażono także w elektro-mechaniczne wspomaganie kierownicy oraz regulowany tempomat z hamulcem multikolizyjnym.

 

A na dodatek, zgodnie z obecnym trendem, pojazdy MAN są objęte siecią informacyjną, dzięki której można poznać lokalizację poszczególnych pojazdów i ich stan serwisowy.

Najbliższe wydarzenie

  • eRobocze SHOW Lotnisko Krzywa 3.10.2020 informacja prasowa     To było najciekawsze wydarzenie w branży maszyn roboczych w Polsce w tym roku – pokazy i testy maszyn oraz zawody Polskiej Ligi Operatorów.     8 edycja eRobocze SHOW na Lotnisku Krzywa odbyła się 3 października 2020 r. Pogoda dopisała. Przybyło bardzo dużo zwiedzających. Dzień upłynął w świetnej…
© Wszelkie Prawa Zastrzeżone - 2015
Projekt i wykonanie SYLOGIC.PL