Jeszcze dalej na prądzie

Podczas corocznego spotkania udziałowców, Tesla zapowiedziała 54% wzrost zasięgu elektrycznych ciężarówek.

 

To oczywiście oznacza, że elektryczny transport staje się coraz bardziej opłacalny - mowa o obniżeniu kosztów o około 69% na kilowatogodzinie w inwestycji. Model ciężarówki Semi, którego zakładany zasięg miał wynosić 300 oraz 500 mil, zostanie wyłużony do około 462 i 770 mil. Tymczasem nowy Cybertruck przejedzie 385, 462 lub 770 mil zamiast zakładanych z początku 250, 300 i 500 mil.

 

Pierwsze egzemplarze Semi, jak oznajmił Elon Musk, dotrą do klientów w przyszłym roku, podczas gdy nowe Cybertrucki pojawią się na drogach pod koniec 2022 roku. Zgodnie z planami Tesli, do użytku ma wkrótce trafiać około 20 milionów pojazdów rocznie, z czego około 250 - 300 tysięcy to Semi.

 

 

169 

 

 

Najważniejsze informacje przedstawione na spotkaniu dotyczyły baterii oraz ich zasięgu, co dotychczas stanowiło największy problem związany z transportem elektrycznym. Mówiono głównie o ograniczeniu użycia kobaltu pochodzącego z kopalń w Demokratycznej Republice Konga, w związku z informacjami o nadużyciach podczas jego wydobywania. W miejscu kobaltu, Tesla planuje użycie niklu.

 

cybertruck carscoops 2 737c44e00

"Gęstość energii jest bardzo istotna w projektach takich jak ciężarówki Semi, by uzyskać daleki zasięg" - mówił Elon Musk - "Nikiel jest pod tym względem około 50 - 60% lepszy od żelaza". Dodatkowo, baterie montowane w nowych pojazdach będą pełnić funkcję strukturalną, co pozwoli na organiczenie całkowitej masy konstrukcji.

 

Wśród innowacji pojawiła się również wzmianka o zastosowaniu suchych elektrod w miejscu mokrych podczas produkcji baterii. Obecnie, przy użyciu mokrych elektrod, do produkcji baterii potrzebne są potężne piece. Tymczasem, dzięki zastosowaniu nowoczesnej metody, zapotrzebowanie na energię oraz wpływ na środowisko zostanie zredukowany dziesięciokrotnie!

Najbliższe wydarzenie

  • eRobocze SHOW Lotnisko Krzywa 3.10.2020 informacja prasowa     To było najciekawsze wydarzenie w branży maszyn roboczych w Polsce w tym roku – pokazy i testy maszyn oraz zawody Polskiej Ligi Operatorów.     8 edycja eRobocze SHOW na Lotnisku Krzywa odbyła się 3 października 2020 r. Pogoda dopisała. Przybyło bardzo dużo zwiedzających. Dzień upłynął w świetnej…
© Wszelkie Prawa Zastrzeżone - 2015
Projekt i wykonanie SYLOGIC.PL