Bardzo pojemna ciężarówka

 

Firma NXP zajmująca się opracowywaniem technologii opartych na półprzewodnikach wysłała swoją demo - ciężarówkę w tournee po świecie. Pojazd odwiedził kilka polskich miast - zaprezentowano możliwości związane z sektorem motoryzacyjnym: radary wykrywające niebezpieczeństwa na drodze, układy komunikujące pojazd z otoczeniem czy systemy wizyjne.

 

Na pokazach bardzo duże zainteresowanie wzbudzała sama ciężarówka, która funkcjonowała jednocześnie jako przestrzeń pokazowa. Rozkładana przyczepa oferowała powierzchnię aż 80 m2, a wszystko odbywało się automatycznie, dzięki hydraulice. Jednocześnie wielu uważa, że kabina bije wszelkie rekordy pod względem dziwactwa - jest bardziej wymyślna niż Fiat Multipla! W środku można było zobaczyć najróżniejsze formy wykorzystania technologii półprzewodnikowych.

 

Warto zaznaczyć, że NXP to piąty w kolejności wśród największych producentów półprzewodników na świecie.

Najbliższe wydarzenie

  • eRobocze SHOW na Lotnisku Krzywa koło Legnicy   Najciekawsze wydarzenie w branży maszyn roboczych w Polsce w tym roku - pokazy i testy maszyn oraz zawody Polskiej Ligi Operatorów. Tu trzeba być!   Nie czekaj, zapisz się już teraz - to nic nie kosztuje!    Co? Gdzie? Kiedy?   eRobocze SHOW odbędzie się 3 października 2020 r.…
© Wszelkie Prawa Zastrzeżone - 2015
Projekt i wykonanie SYLOGIC.PL